Zamknij
REKLAMA

Medyk pisze do Jońskiego. "Sprzeciwiamy się fake newsom"

11:54, 30.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Centrum Medyczne Medyk wystosowało list otwarty do posła Dariusza Jońskiego. Prosi w nim o sprostowanie nieprawdziwych informacji o prowadzonych w placówce szczepieniach.

List otwarty do Pana Posła Dariusza Jońskiego

Szanowny Panie Pośle,

przedstawił Pan wczoraj dane pozyskane od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wskazując, że otrzymaliśmy ponad 230.000 dawek szczepionek. Wyjaśniliśmy Panu, że otrzymaliśmy tylko niespełna 125.000 dawek (stan na dzień 8 kwietnia). Pyta Pan gdzie jest brakujące 100 tys.?

Może się okazać, że odpowiedź jest bardzo prosta, a wynika ona z niepoprawnej interpretacji pozyskanych danych. Według nas trzeba brać pod uwagę kolumnę z datą dostawy. Pozostałe kolumny to prawdopodobnie zamówienia, które anulowano/nie zrealizowano z różnych przyczyn.Panie Pośle, wszystkim nam zależy na prawdzie i rzetelności. Szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia. Bardzo prosimy, aby Pan rzetelnie zbierał i poprawnie analizował dane.

Wiemy, że ma Pan dużo pracy, wiele spotkań, komisji, obowiązków, wiele Twittów do wysłania. Ale w czasach pandemii rzetelność i prawda są ponad wszystkim.

Walczmy o to razem, bo tylko tak społeczeństwo może zaufać, że to co robimy jest dla bezpieczeństwa wszystkich.Zaznaczamy, iż będziemy stanowczo reagowali na każdą nieprawdziwą informację. Sprzeciwiamy się bowiem szerzeniu fake newsów. Mamy nadzieję, że Panu także na tym zależy. Jeśli tak, to prosimy, aby z równą intensywnością po sprawdzeniu powyższych danych sprostował je Pan. Nie musi nas Pan przepraszać, bo najlepszym sposobem na to będzie weryfikacja danych.

Prosimy również na przyszłość pamiętać, że na Podkarpaciu jest kilka firm o nazwie Medyk, ale Centrum Medyczne MEDYK tylko jedno 😊

Z uszanowaniem, Zarząd i Dyrekcja Centrum Medycznego MEDYK

Wcześniej Medyk wydał oświadczenie w sprawie słów posła Jońskiego:

Oświadczenie CM Medyk

Sprzeciw wobec fabrykowania kolejnych nieprawdziwych informacji dotyczących programów szczepień.

W związku z kolejnymi nieprawdziwymi informacjami, jakie podane zostały przez Pana Posła Dariusza Jońskiego zamieszczonymi na jego profilu na Twitterze, a które bez weryfikacji powielają kolejne media i osoby, informujemy, że: do dnia 8 kwietnia (data którą podaje Pan Poseł) CM Medyk otrzymało poniżej 125 000 dawek szczepionek, a nie jak podaje Pan Poseł 230 000 dawek. Ponadto uzupełniamy, że nie szczepimy wyłącznie osób będących mieszkańcami Rzeszowa. Szczepienia prowadzimy na terenie całego województwa podkarpackiego, gdzie CM Medyk ma blisko 100 punktów szczepień. Szczepimy w domach osób obłożnie chorych, w wielu peryferyjnych gminach, w miejscach gdzie nikt nie chciał się tego podjąć.

Jesteśmy obecnie najlepiej skontrolowanym podmiotem w Polsce. Trwa kontrola NFZ. Zakończyła się u nas kontrola Sanepidu. Kontrolowała nas również Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych i podkreślamy że żadnych niezgodności nie wykazano. Od początku naszych szczepień byliśmy zmuszeni zutylizować tylko 11 szczepionek! Podkreślamy, że CM Medyk jest firmą skuteczną i przede wszystkim apolityczną. Centrum Medyczne Medyk po raz kolejny wzywa do zaprzestania produkowania i szerzenia nieprawdziwych informacji.

Fake newsy, które fabrykują niektóre osoby publiczne, a które powielane są następnie przez media, podważają i negatywnie wpływają na cały proces szczepień. Zawsze udzielamy wyczerpujących informacji mediom oraz upoważnionym podmiotom i wystarczy chęć i dobra wola, aby takie informacje pozyskać i sprawdzić.

Zarząd i Dyrekcja CM Medyk

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%