Zamknij
REKLAMA

Pościg za kierowcą hyundaia. 23-latek bez prawa jazdy!

11:45, 05.08.2022 | dw
Skomentuj Fot. archiwum
REKLAMA

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy, który wczoraj wieczorem w Rzeszowie nie zatrzymał się do kontroli. 23-letni kierowca hyundaia na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i mimo podawania sygnałów do zatrzymania zignorował je, próbując uciec przed funkcjonariuszami. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartek po godzinie 20, policjanci ruchu drogowego rzeszowskiej komendy zmierzyli prędkość, z jaką poruszał się hyundai. Okazało się, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. W związku z tym, funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania.

Kierowca zignorował polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za nim. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca w dalszym ciągu nie zatrzymywał się i kontynuował ucieczkę. Na ulicy Mieszka I mundurowi zajechali drogę hyundaiowi, ale kierowcy udało się ominąć radiowóz i jadąc pod prąd dalej uciekał. Policjanci zatrzymali pojazd przy ulicy Lwowskiej, ponownie zajeżdżając mu drogę.

Hyundaiem kierował 23-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna był trzeźwy. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za popełnione podczas ucieczki wykroczenia.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%