Zamknij
REKLAMA

Jednego dnia popełnił 8 przestępstw!

12:04, 29.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali 56-letniego mieszkańca Gorzyc. Pijany mężczyzna ukradł samochód ze stacji benzynowej i uciekał nim przed policyjnym patrolem. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony pojazd. Okazało się, że tego dnia, zniszczył 3 auta i cudzym pojazdem wybrał się na przejażdżkę. Mężczyzna już usłyszał 8 zarzutów, za popełnione przestępstwa wkrótce odpowie przed sądem.

W środę o godz. 20.30, dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego volkswagena. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło na stacji paliw w Gorzycach, chwilę po tym jak zatankował paliwo i poszedł do kasy za nie zapłacić.

Złodziej wykorzystał okazję, że kierowca pozostawił pojazd z włączonym silnikiem, wsiadł za jego kierownicę i odjechał.

W rejon zdarzenia niezwłocznie pojechali policjanci. Mundurowi, opisany w zgłoszeniu pojazd dostrzegli na drodze krajowej nr 77,  jechał w kierunku Sandomierza. Na jednej z ulic, policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył wydane sygnały świetlne oraz dźwiękowe i dalej uciekał. Stróże prawa rozpoczęli pościg i wspólnie z sandomierskimi policjantami zatrzymali mężczyznę.

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 56-letni mieszkaniec Gorzyc. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 56-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zbierając materiał dowodowy, ustalili, że 56-latek tego dnia, nie tylko ukradł volkswagena. Wcześniej usiłował zabrać 3 inne pojazdy, które stały na parkingu w Gorzycach. Gdy wandal nie zdołał dostać się do środka samochodów, uszkodził szyby w tych pojazdach, rozbijając je brukową kostką. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę 3 200 zł. Mężczyzna odpowie jeszcze za dwa inne przestępstwa tj. uszkodzenie koparki i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu marki Fiat.

Policjanci przesłuchali mężczyznę i przedstawili mu łącznie 8 zarzutów.

Prokurator na postawie zebranego materiału dowodowego, zastosował wobec 56-letniego mieszkańca Gorzyc, środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%