Zamknij
REKLAMA

Policjanci przeciw wyścigom. Skontrolowali 81 aut

12:01, 10.01.2022 | dw
Skomentuj
REKLAMA

Działania "Stop nielegalnym wyścigom" związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie. Interwencje policjantów drogówki podczas tego typu imprez, przeciwdziałają potencjalnym zagrożeniom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W sobotę podczas zlotów, policjanci skontrolowali 81 pojazdów i sprawdzili trzeźwość 112 kierujących.

W minioną sobotę, fani motoryzacji zgromadzili się w dwóch miejscach. Pomiędzy godz. 14.30 a 17.30, na parkingu przy Parku Papieskim zebrało się 30 uczestników. Kilka godzin później, na parkingu przy hali na Podpromiu zgromadziło się około 100 fanów motoryzacji. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom, w tym również organizacji nielegalnych wyścigów, policjanci podjęli działania zabezpieczające i kontrolne.

Policjanci, którzy zostali skierowani do zabezpieczenia zlotów, skontrolowali łącznie 81 pojazdów i ujawnili 85 wykroczeń, w tym 48 związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Sprawdzili trzeźwość 112 kierowców, wszyscy byli trzeźwi. 71 osób zostało ukaranych mandatami, 9 osób zostało pouczonych, a w 5 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Podczas działań policjanci zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych, żaden kierowca nie stracił prawa jazdy.

Policjanci ujawnili mężczyznę, który prowadził samochód, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Podczas kontroli policjanci znaleźli również niewielką ilość narkotyków. 21-letni kierowca został zatrzymany.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%