Zamknij
REKLAMA

Na nocną przejażdżkę pojechali kradzionym audi

10:24, 13.01.2022 | dw
Skomentuj
REKLAMA

Krośnieńscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy podróżowali audi. Okazało się, że samochód został skradziony kilkanaście godzin wcześniej w rejonie Strzyżowa. Jeden z zatrzymanych posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty.

We wtorek w nocy, policjanci z krośnieńskiej drogówki kontrolowali ruch pojazdów na ulicy Krakowskiej w Krośnie. Przed godz. 1 w nocy, uwagę mundurowych zwróciło audi, którym podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Samochód został zatrzymany do kontroli.

Za kierownicą pojazdu siedział 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, a na miejscu pasażera 17-letni krośnianin. Podczas sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się, że samochód kilkanaście godzin wcześniej został skradziony w rejonie Strzyżowa, a założone w audi tablice rejestracyjne, należą do innego pojazdu. Dodatkowo w czasie kontroli wyszło, że 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci zabezpieczyli do celów procesowych odzyskany samochód, który niebawem wróci do właściciela. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do krośnieńskiej komendy. Tuż przed osadzeniem w policyjnym areszcie, 17-latek zaczął się nerwowo zachowywać. Okazało się, że próbował ukryć środki odurzające, które przy sobie posiadał.

Zatrzymani zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 20-latek odpowie za kradzież samochodu, za którą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei młodszemu z podejrzanych przedstawiono zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawiania wolności.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%