Zamknij
REKLAMA

Chcieli przemycić 100 kg bursztynu

11:02, 08.08.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej udaremnili przemyt bursztynu o szacunkowej wartości 385 tys. zł. Przeszło 100 kg jantaru ukryte było w podłodze naczepy z transportem płyt MDF.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Mobilnego Referatu Realizacji w Korczowej wraz z funkcjonariuszami SG wytypowali do kontroli pojazd przewożący płyty MDF. W trakcie rewizji przestrzeni ładunkowej, pod elementami konstrukcyjnymi podłogi ujawniono  przeszło 100 kg bursztynu, zapakowanego w foliowe worki.

Ukryty jantar miał różne rozmiary, w części pakunków znajdowały się duże i piękne okazy. Przewożony bursztyn był posortowany, w workach znajdowały się bryły podobnej wielkości, zarówno  nieobrobione, jak i wstępnie obrobione. Wartość rynkową ujawnionego towaru szacowana jest na kwotę 385 tys. zł.

Kierujący samochodem obywatel Ukrainy przyznał się do przemytu. Mundurowym tłumaczył, że towar miał trafić na rynek w Polsce. Postępowanie w sprawie prowadzą funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Na poczet grożącej kary zajęto 35 200 zł, towar został zabezpieczony i przetransportowany do magazynu.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA