Zamknij
REKLAMA

Zatrzymano nielegalnych imigrantów i ich pomocników

13:27, 23.01.2021 | M.B
Skomentuj zdj. Bieszczadzki OSG
REKLAMA

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Wojtkowej i Huwnikach zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Ustalono również organizatorów ich przerzutu.

20 stycznia, w okolicach Kwaszeniny (pow. bieszczadzki), funkcjonariusze SG zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Okazało się, że granicę pieszo przekroczyło dwóch obywateli Turcji (w wieku 31 oraz 46 lat), a ich dwóch rodaków (w wieku 26 i 29 lat) przyjechało samochodami, żeby mężczyzn odebrać.

Cudzoziemcy mieli prawo legalnego pobytu w krajach UE i chcieli przejechać na zachód Europy. Zatrzymani przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Wyjaśnili, że poznali się we Lwowie, a za zorganizowanie przerzutu zapłacili swoim rodakom przebywającym w UE po 3 tys. euro.

Po 12-godzinnej przeprawie przez Bieszczady byli zmęczeni i głodni. W placówce SG otrzymali posiłek i ciepłe napoje. Zgodnie z procedurą zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Organizatorów przerzutu Sąd Rejonowy w Lesku ukarał kilkutysięczną karą grzywny.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%