Zamknij
REKLAMA

Psychicznie i fizycznie znęcał się na żoną i dziećmi. Trafił do aresztu

12:17, 20.02.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Karę trzech miesięcy aresztu zastosował sąd wobec 48-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Radymnie. Od pewnego czasu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Pomimo ustanowionych zakazów, jeszcze tego samego dnia je naruszył. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Radymnie zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać wobec swojej żony oraz dzieci 48-letni mężczyzna. Adres interwencji był już znany mundurowym. Rodzina była objęta procedurą Niebieskiej Karty. W sprawie przemocy psychicznej i fizycznej nad rodziną 48-latek miał wydany dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi, zakaz zbliżania się, nakaz opuszczenia lokalu oraz zakaz opuszczania kraju.

Pomimo ustanowionych zakazów, mężczyzna jeszcze tego samego dnia naruszył je. W trakcie awantury domowej sprawca nadal znęcał się nad najbliższymi, demolował dom i kierował groźby karalne pozbawienia życia i podpalenia budynku.

Zaalarmowani policjanci natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia. Tutaj mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił prokuraturze na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu przychylił się do wniosku i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%