Zamknij
REKLAMA

Bez wahania ruszył na ratunek tonącemu mężczyźnie!

12:26, 08.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Bohaterską postawą wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski, który uratował życie 25-latka tonącego w zalewie w Łopuszce Małej. Nieprzytomny mężczyzna został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 19, w Łopuszczce Małej. Przebywający nad zalewem 37-latek usłyszał wołanie o pomoc i zauważył, jak kilkanaście metrów od brzegu mężczyzna znika pod wodą. Bez chwili wahania ruszył z pomocą, sytuacja szybko zaczęła się komplikować, bo tonący bezwładnie opadał na dno zbiornika wodnego.

Wtedy mężczyzna zanurkował i wyciągnął tonącego na powierzchnię wody. W wydostaniu go na brzeg pomagały także inne osoby, prowadziły one również dalszą akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu służb ratunkowych. 25-letni mieszkaniec gminy Kańczuga, po przywróceniu tętna, został przetransportowany do przeworskiego szpitala.

37-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski wykazał się godną naśladowania obywatelską postawą. Dzięki jego zdecydowanej reakcji, życie mężczyzny zostało uratowane.

Apelujemy o rozwagę i trzeźwość podczas wypoczynku nad wodą. Chwila beztroski może zamienić się w dramat i zakończyć śmiercią. 

Pamiętajmy:

  • Należy pływać tylko w miejscach strzeżonych.
  • Nie wolno wskakiwać do wody w pobliżu urządzeń i budowli hydrotechnicznych.
  • Nie wolno skakać do wody w miejscach nieznanych - może się to skończyć śmiercią lub kalectwem.
  • Absolutnie nie wolno pływać po spożyciu alkoholu.
  • Za bardzo nie należy ufać swoim umiejętnościom pływackim. Zupełnie inaczej wygląda pływanie w basenie niż w zbiorniku wodnym, gdzie nasze umiejętności pływackie mogą nie wystarczyć.
  • Nie pływajmy daleko od brzegu.
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%