Zamknij
REKLAMA

Włamał się do domu jednorodzinnego. 28-latek w areszcie

12:42, 20.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 28-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gorzyce, z którego wyniósł przedmioty o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Sprawca już usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw. Teraz za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

W ubiegłą niedzielę około godz. 22.30, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Gorzyce. Policjanci natychmiast udali się na miejsce przestępstwa. Ustalili, że sprawca, wykorzystując nieobecność właściciela posesji, wybił szybę w drzwiach tarasowych i dostał się do środka mieszkania, z którego zabrał m.in: sprzęt komputerowy, aparat fotograficzny, odzież roboczą, alkohol, przybory toaletowe, w tym wody toaletowe oraz żywność.

Złodziej zdążył przenieść łup do samochodu, który zaparkował nieopodal miejsca włamania. Nie zdążył jednak odjechać z miejsca przestępstwa, ponieważ został nakryty przez właściciela domu. Sprawca pozostawił łup i uciekł w nieznanym kierunku.

Policjanci ustalili rysopis mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. Do poszukiwań użyto psa tropiącego. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze znaleźli siedzącego w zagajniku sprawcę włamania. Okazał się nim 28-letni obywatel Gruzji, który kilka dni temu przyleciał do Polski. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty popełnionych przestępstw. Wyniesione przez niego przedmioty, o łącznej wartości ponad 10 tys. zł, wrócą do prawowitego właściciela.

Sąd, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, uwzględnił wniosek policjantów i prokuratora o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 28-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%