Zamknij
REKLAMA

Pobili i okradli 28-latka. Dwóch mężczyzn zatrzymanych

11:47, 27.01.2022 | dw
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój. W niedzielę, sprawcy wspólnie z pokrzywdzonym pili alkohol w lokalu. Gdy mężczyzna wyszedł, poszli za nim i zaczepili go w drodze na przystanek. Jeden z nich kopał i uderzał pokrzywdzonego. Następnie zabrał mu telefon oraz portfel z dokumentami i niewielką sumą pieniędzy. Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci, jeszcze w tym samym dniu, zatrzymali podejrzewanych mężczyzn.

W niedzielę po godz. 19, policjanci zostali zawiadomieni o pobitym i okradzionym mężczyźnie. Na ul. Kolejowej policjanci zastali pokrzywdzonego, 28-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jak ustalili, mężczyzna w jednym z lokali pił alkohol z dwoma przypadkowo spotkanymi mężczyznami. Gdy wyszedł z lokalu, w drodze na przystanek, został przez nich zczepiony. Jeden z mężczyzn, kopiąc i uderzając pokrzywdzonego, przewrócił go na ziemię. Zabrał mu telefon komórkowy, portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 10 złotych oraz dwoma kartami bankomatowymi. Nastepnie mężczyźni oddalili się w nieznanym kierunku, a pokrzywdzony zawiadomił policjantów.

Funkcjonariusze ustalili rysopisy podejrzewanych mężczyzn, które dyżurny przekazał do podległych patroli. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, a policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. Kilkadziesiąt minut później zatrzymali pierwszego z nich. Policjanci znaleźli przy 26-letnim mężczyźnie dowód osobisty i kraty bankomatowe pokrzywdzonego. Przed północą, inny patrol, w rejonie Placu Dworcowego, zatrzymał drugiego podejrzewanego. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Przy nim policjanci znaleźli telefon pokrzywdzonego.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Zebrane materiały przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Prokurator przesłuchał mężczyzn i przedstawił im zarzuty. Starszy mężczyzna odpowie za podżeganie do rozboju. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. Natomiast 26-latek usłyszał zarzut rozboju. W środę, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 26-latka na okres 3 miesięcy.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%