Zamknij
REKLAMA

Na stacjach paliw coraz taniej! Wrócimy do cen sprzed wojny w Ukrainie?

19.14, 18.08.2022 Źródło: E-Petrol / Reflex.com.pl
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Trend obniżek cen na stacjach paliw trwa. Jak wynika z najnowszego monitoringu cenowego zrealizowanego przez e-petrol.pl, w ostatnich dniach paliwa znów zauważalnie potaniały.

Jak wynika z najnowszych danych portalu E-Petrol  za benzynę 95 należy obecnie zapłacić o 20 groszy mniej niż w minionym tygodniu. Jej średnia cena to 6,66 zł/l.  Kierowcy tankujący diesla mogą liczyć na obniżkę rzędu 10 groszy. 

- Dziś jest oferowany w sprzedaży detalicznej średnio po 7,03 zł za litr - wskazuje e-petrol.

Autogaz natomiast potaniał o 8 gr na litrze. Aktualnie autogaz kosztuje przeciętnie 3,19 zł. 

Gdzie jest najtaniej? 

Eksperci e-petrol.pl wskazują, że najniższe średnie ceny paliw notowane są w województwie łódzkim. Za benzynę 95-oktanowa zapłacimy tam  6,59 zł, a olej napędowy 6,99 zł. Autogaz kosztuje tam średnio 3,07 zł/l. 

Najdrożej jest na Podkarpaciu. Za litr najpopularniejszej benzyny i litr diesla należy zapłacić odpowiednio 6,75 i 7,12 zł. Najdroższy auto gaz - 3,38 zł/l - jest w województwie dolnośląskim. 

Jak wskazują eksperci BM Reflex powrót podwyżek na rynek hurtowy będzie ograniczał miejsce na ewentualne większe spadki.

- Aktualnie za benzyny i olej napędowy płacimy tyle co w maju tego roku i chociaż od tegorocznego szczytu ceny detaliczne wyraźnie się oddaliły, to wciąż mało prawdopodobny wydaje się spadek cen do poziomów sprzed wybuchu wojny w Ukrainie - dodają. 

(Źródło: E-Petrol / Reflex.com.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%