Zamknij
REKLAMA

Zarząd Województw RP zachęca do szczepień

15:15, 12.01.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Szczepionki są bez wątpienia jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny – czytamy w stanowisku przyjętym przez Związek Województw RP.

Zarząd Związku Województw RP, w obliczu wyzwania jakim jest „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”, zachęca mieszkańców województw do powszechnego szczepienia się. Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl jest jego wiceprezesem, na czele stoi natomiast marszałek Olgierd Geblewicz z województwa zachodniopomorskiego.

Członkowie zarządu ZWRP podkreślają, że „szczepionki są bez wątpienia jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, a szczepienia są najbardziej efektywnymi działaniami profilaktycznymi, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi”.

- Dostępne dziś szczepionki przeciw COVID-19 w ocenie naukowców są bardzo bezpieczne. Przeszły pełny proces dopuszczenia do obrotu a ryzyko wystąpienia zagrażającej życiu reakcji poszczepiennej jest znikome. Zaszczepienie się pozwoli na uniknięcie zachorowania na tę chorobę, bądź na łagodniejsze jej przejście. Jest to istotne, bowiem osoby przechodzące łagodniej COVID-19 w mniejszym stopniu zakażają innych. Współgra to także z innym celem szczepień, jakim jest osiągnięcie odporności zbiorowej i wygaszenie epidemii. W imieniu samorządów województw, będących podmiotami tworzącymi dla samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, jak również posiadających udziały w podmiotach leczniczych będącymi przedsiębiorcami, deklarujemy włączenie i współpracę niniejszych jednostek przy realizacji narodowego programu szczepień – czytamy w stanowisku zarządu Związku Województw RP

Członkowie zarządu apelują również o możliwe przyspieszenie szczepień w poszczególnych grupach, w korelacji do posiadanej liczby szczepionek.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA