Zamknij
REKLAMA

Przywłaszczyła kartę płatniczą i ukradła 3 tys. zł!

12.47, 15.09.2022 dw
Skomentuj
REKLAMA

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniej mieszkance Tarnobrzega, która podejrzana jest o przywłaszczenie karty płatniczej. Kobieta wspólnie ze swoim znajomym, posługując się nie swoją kartą, wybrała w bankomatach ponad 3 tys. złotych. Przywłaszczone pieniądze „para” wydała w ciągu jednej nocy, na rozrywkę i alkohol. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, oboje usłyszeli zarzuty.

55-letni mieszkaniec Tarnobrzega zawiadomił policjantów o utracie karty bankomatowej. Do zdarzenia miało dojść pod koniec lipca br. Pokrzywdzony oświadczył, że udostępnił swoją kartę bankomatową 39-letniej przyjaciółce. Kobieta miała zrobić zakupy dla mężczyzny i zapłacić za nie pieniędzmi, wybranymi wcześniej z bankomatu.

Sytuacja potoczyła się jednak inaczej. 39-letnia mieszkanka Tarnobrzega, po zrobieniu zakupów, wykorzystała roztargnienie mężczyzny i zabrała kartę ze sobą. Następnie poszła do pobliskiego bankomatu i wybrała 600 złotych. Gotówkę wydała na alkohol, który wypiła ze znajomym 38-latkiem. Kiedy skończyły im się pieniądze, „para” kilkakrotnie odwiedzała jeszcze inne bankomaty, wybierając kolejne sumy. Łącznie przywłaszczyli ponad 3 tys. złotych. Gotówkę wydali na alkohol i zabawę.

Sprawą zajęła się jedna z tarnobrzeskich policjantek. Śledcza ustaliła miejsca, w których przy pomocy karty płatniczej były wybierane pieniądze, a zabezpieczony zapis monitoringu doprowadził policjantkę do ustalenia tożsamości osób mających związek z tym przestępstwem. Funkcjonariuszka ustaliła ich miejsca pobytu.

Sprawcami okazało się dwoje mieszkańców Tarnobrzega w wieku 38 i 39-lat. Oboje byli już w przeszłości notowani za popełniane przestępstwa.

Początkiem września, 39-letnia kobieta i jej o rok młodszy kolega zostali przesłuchani. Na podstawie zebranego materiału przedstawiono im łącznie 6 zarzutów popełnionego przestępstwa kradzieży z włamaniem. Przyznali się do winy. Trwają dalsze czynności w tej sprawie.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%