Zamknij

Jechał motocyklem pijany, bez uprawnień i kasku

Kamila BikKamila Bik 12:32, 19.05.2025 Aktualizacja: 12:34, 19.05.2025
Fot. KPP w Nisku Fot. KPP w Nisku

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, brak uprawnień, brak kasku i niesprawny technicznie motocykl – to lista przewinień 27-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego, który wpadł w ręce policjantów w gminie Jeżowe. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek, kilka minut po godz. 9. Funkcjonariusze patrolujący teren gminy Jeżowe zauważyli motocyklistę, który poruszał się bez obowiązkowego kasku ochronnego. Postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej.

Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli woń alkoholu. Na miejsce wezwano patrol ruchu drogowego. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 27-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

To jednak nie koniec problemów kierującego. Jak ustalili policjanci, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a motocykl, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych.

Motocykl został zabezpieczony, a nietrzeźwy kierowca nie mógł kontynuować jazdy. 27-latek odpowie teraz za liczne wykroczenia oraz przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%