Zamknij
REKLAMA

Wojewoda wręczyła Krzyże Zasługi i medale za służbę

12:30, 21.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Krzyżami Zasługi oraz Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowano osoby zasłużone na rzecz Inspekcji Weterynaryjnej, a także pracowników Inspekcji Handlowej oraz Krwiodawców.

Odznaczenia państwowe zostały przyznane postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Złotym oraz brązowymi Krzyżami Zasługi, a także złotymi i srebrnymi Medalami za działalność na rzecz ochrony zdrowia publicznego i ochrony zdrowia zwierząt, uhonorowani zostali pracownicy Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej. Aktu dekoracji dokonali: główny lekarz weterynarii Mirosław Welz oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Po wręczeniu odznaczeń pracownikom WIW, głos zabrał minister Mirosław Welz.

– Dla mnie to szczególne święto, gdyż przypadł mi w udziale zaszczyt wręczania odznaczeń ludziom, których znam, z którymi w większości jestem po imieniu, z którymi budowałem i dalej buduję obraz podkarpackiej weterynarii. Serdecznie gratuluję odznaczonym pracownikom Inspekcji – mówił Mirosław Welz.

Odznaczenia – złote oraz srebrne medale zasługi – z rąk wojewody podkarpackiego otrzymali także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie.

Do uhonorowanych tego dnia osób, zwróciła się również wojewoda Ewa Leniart.

– Odznaczenia to wyraz podziękowania ze strony państwa polskiego za trud i pracę na rzecz reprezentowanych przez Państwa urzędów. Wchodzimy w okres związany z obchodami Święta Niepodległości. Dla każdego urzędnika to czas szczególny, świętując możemy podziękować za to, że kiedyś udało się niepodległość odzyskać, a dziś – poprzez pracę na jej rzecz – obraz niepodległej Polski kreować – mówiła wojewoda.

Krzyże Zasługi oraz Medale za Długoletnią Służbę trafiły do 18 pracowników Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej oraz 17 pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie. Wręczony został także brązowy Krzyż Zasługi za działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz propagowanie idei czerwonokrzyskiej.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAPerfumy damskie_kreacje świąteczne - sprawdź na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%