Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienia i podziękowania dla podkarpackich strażaków

14:19, 23.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Podkarpaccy strażacy zostali wyróżnieni odznaczeniami i awansami na wyższe stopnie służbowe. W uroczystym apelu z tej okazji wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. 

W Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 KM PSP w Rzeszowie odbył się dziś uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej województwa podkarpackiego.  Była to okazja, aby podziękować strażakom za codzienną, ofiarną służbę, co w inauguracyjnym przemówieniu podkreślił podkarpacki komendant wojewódzki PSP nadbryg. Andrzej Babiec.

– „Dziękuję Wam za codzienną walkę z ogniem i za całe, jakże ogromne spektrum innych działań, mających na celu ochronę życia, zdrowia, mienia i środowiska. Cieszymy się, że sympatia i zaufanie społeczne do strażaków utrzymuje się na wysokim poziomie. Jest to dowód zauważania naszego codziennego wysiłku oraz trudu tej służby – powiedział nadbryg. Babiec.

Strażakom gratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.  – To dla mnie zaszczyt, że mogę wspólnie z Państwem świętować wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. To wyjątkowa okazja, podczas której możemy podziękować i uhonorować funkcjonariuszy z województwa podkarpackiego oraz pracujących w jednostkach PSP cywili za ich sumienną i wyróżniającą się pracę.  Wydarzenie to nabiera szczególnego znaczenia w czasie, kiedy wszyscy wciąż jesteśmy w radosnych okresie świętowania 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – mówiła.

– Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz Państwa Polskiego, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – dodała wojewoda.

W trakcie apelu 180 funkcjonariuszy PSP otrzymało odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAOzdoby świąteczne na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%