Zamknij
REKLAMA

15-latka pogryziona przez psy. Gdzie był ich właściciel?

12:10, 24.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przypominają o ciążących na właścicielach czworonogów obowiązkach. Pamiętajmy, że posiadanie czworonożnych towarzyszy, to nie tylko powód do radości, ale także odpowiedzialność za wszystkie szkody przez nie wyrządzone. Każdy właściciel ma obowiązek sprawowania nad nimi nadzoru. Wczoraj w Hadlach Kańczuckich, 15-latka idąca ulicą, została zaatakowana i ugryziona przez biegające psy.

Co pewien czas policjanci odbierają zgłoszenia, o niewłaściwej opiece sprawowanej nad czworonogami. Często sytuacja dotyczy wałęsających się bez opieki psów, które mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych. W przypadku pogryzienia przez psa, właścicielowi czworonoga, oprócz odpowiedzialności cywilnej, grozi również odpowiedzialność karna.

Wczoraj, do około godz. 16, dyżurny z Przeworska otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Hadlach Kańczudzkich, 15-latka została zaatakowana i pogryziona przez psy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że idącą ulicą 15-letnią mieszkankę gminy Jawornik Polski, zaatakowały dwa biegające psy, jeden z nich ugryzł nastolatkę w łydkę.

W trakcie wykonywanych czynności kańczudzcy funkcjonariusze ustalili właściciela psów. To 81-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski. Zwierzęta były szczepione.

Mężczyzna za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt odpowie teraz przed sądem.

Policjanci przypominają:

Właściciele, którzy pozwalają swoim zwierzętom biegać samowolnie poza terenem posesji mogą zostać ukarani mandatem, zgodnie z art. 77 ustawy z 20 maja 1971 r. Kodeksu Wykroczeń, który brzmi:

§1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny  do 1000 złotych albo karze nagany.

§2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Apelujemy do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie posiadanych czworonogów. Nieruchomość powinna być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Ponadto nieruchomość musi być oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAMotoryzacja - zobacz na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%