Zamknij
REKLAMA

Rzeszów. Finiszuje budowa ważnego łącznika

12:13, 29.11.2021 | UM Rzeszów
Skomentuj Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

Na budowanym łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej rozpoczęło się układanie asfaltu. Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje planów, drogowcy powinni uporać się z tym etapem prac do końca tego tygodnia.

- Do ułożenia jest kilka warstw masy bitumicznej. Prace rozpoczęły się w środę i zakładamy, że na ich wykonanie potrzeba około 10 dni roboczych. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, do końca przyszłego tygodnia asfalt powinien być gotowy – mówi Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Około 700-metrowy łącznik powstaje między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a rejonem sanepidu, gdzie połączy się z ulicą Wierzbową. W tym miejscu zamontowano i uruchomiono już sygnalizację świetlną. Na razie działa w trybie pulsacyjnym, ale po zakończeniu asfaltowania, kiedy łącznik zostanie oddany dla ruchu, światła zaczną pracować w normalnym trybie. Miejski Zarząd Dróg planuje otworzyć jezdnię dla samochodów w grudniu.

Koszt budowy łącznika to ponad 7,6 mln zł. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. W rejonie skrzyżowań – od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu.

(UM Rzeszów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%