Zamknij
REKLAMA

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty prowadzi nabór do grupy tanecznej i kapeli

11:32, 28.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty działający w Rzeszowskim Domu Kultury prowadzi nabórdo grupy tanecznej oraz kapeli. Członkostwo w zespole to gwarancja mile spędzonego czasui rozwoju talentów artystycznych, jak również szansa na zwiedzenie malowniczych zakątków Polski, Europy i świata. Do Karpat dołączyć mogą osoby powyżej 16 roku życia, a zapisy przyjmowanesą podczas odbywających się zajęć otwartych.

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatykii Zarządzania w Rzeszowie, natomiast od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, skupiającej zespoły ludowe z całego świata.

Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy, gdzie zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Zdobył także wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Najważniejsze miejsce w programie grupy zajmują pieśni i tańce z regionu podkarpackiego. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalneji muzycznej.

Do Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty zapisać mogą się osoby, które ukończyły 16 rok życia. Nabór do grupy tanecznej oraz kapeli prowadzony jest podczas zajęć otwartych. Próby taneczne odbywają się w poniedziałki w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście przyul. Staromiejskiej 43a, jak również w środy w godzinach 19:00-21:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka przy ul. Dębickiej 170, gdzie w godzinach 18:00-20:00 odbywają się także próby kapeli.

Mailowy kontakt w sprawie zapisów możliwy na adres: [email protected] 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%