Zamknij
REKLAMA

Rzeszów: Powstanie Społeczna Rada Kultury

12:40, 23.10.2021 | .
Skomentuj fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

Prezydent Konrad Fijołek już w kampanii wyborczej rozpoczął rozmowy z rzeszowskimi twórcami, artystami i ludźmi kultury w temacie rozwijania działań kulturalnych w Rzeszowie. Na spotkaniu w kwietniu br. poruszono wiele tematów dotyczących potrzeb zarówno twórców jak i odbiorców kultury. Zgodnie podkreślano, że niezbędny jest dialog pomiędzy organizatorami wydarzeń kulturalnych, artystami i Miastem.

– Jest w Rzeszowie ogromny potencjał i najważniejszym zadaniem nowego prezydenta jest temu potencjałowi pomóc – powiedział po spotkaniu Konrad Fijołek, ówczesny kandydat na prezydenta Rzeszowa.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, wiceprezydent Krystyna Stachowska zaprosiła artystów, twórców kultury i sztuki, pasjonatów i wszystkich, dla których kultura ma szczególne znaczenie, do współtworzenia życia kulturalnego w Rzeszowie.

– Przy Prezydencie Miasta Rzeszowa powstaje Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne. Drodzy Artyści, jeśli chcecie rozwijać z nami kulturę w Rzeszowie, wspólnie działać i wspierać się nawzajem, zgłoście się do nas – powiedziała wiceprezydent Stachowska. 

Pierwszy etap tworzenia Społecznej Rady Kultury to zgłoszenia mailowe lub telefoniczne do Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa. Zgłaszać się można od 21 do 31 października 2021 r.

Kolejnym krokiem będzie spotkanie, 15 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 w rzeszowskim Urban Lab przy ul. 3 Maja 13.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%