Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z Grażyną Bochenek i promocja książki

11:40, 12.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 14 stycznia 2022 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Grażyną Bochenek i promocję książki „Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie” będącej pasjonującym opisem dziejów przedwojennego Rzeszowa oraz zagadek życiorysu jednego z najsławniejszych magów światowego kina, który się tutaj właśnie urodził. Spotkanie odbędzie się w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13. Poprowadzi je Maria Kornaga.

Grażyna Bochenek w 2002 roku skończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, tam też obroniła u prof. Tadeusza Lubelskiego w 2008 roku pracę doktorską zatytułowaną „Wizerunki kobiet w kinie PRL-u”. Od 2004 do 2021 roku była dziennikarką Polskiego Radia Rzeszów.

Jej najważniejsze prace to cykl reportaży „Podkarpacki Poczet Aktorów” (bohaterowie: Zdzisław Kozień, Kazimierz Opaliński, Tadeusz Kondrat, Marian Łącz), cykl audycji „Szlakiem Tadeusza Kantora” (realizacja: Wielopole Skrzyńskie, Kraków, Paryż, Florencja, Mediolan), reportaż „Nasi Ukraińcy” – (I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie POGRANICZE 2015 organizowanym przez Radio Olsztyn), reportaż „Normalni ludzie” (zrealizowany dzięki stypendium Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, nominacja do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej imienia Tadeusza Mazowieckiego 2016), oraz cykl „Rzeszowski Poczet Artystów” (bohaterowie: Fred Zinnemann i Ignacy Machowski).

Koordynowała festiwale „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa” (2018) oraz  „Jaśnie Pan Waszyński. Spotkania z klasyką filmową” (2019). Obecnie wykładowczyni akademicka i rzeczniczka prasowa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%