Zamknij
REKLAMA

Koncert dla pokoju - zagra Trio Mandili

11:51, 13.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Legendarne gruzińskie Trio Mandili zaprasza na specjalny koncert do Ambasady Wolności w Chutor Gorajec. Koncert dla pokoju, dla solidarności między Polakami Gruzinami i Ukraińcami.

Całość dochodu z wydarzenia przeznaczona będzie na działania humanitarne dla Ukrainy prowadzone przez Fundację Mandili Care oraz Fundację Folkowisko z Gorajca.

Pochodzące z Gruzji Trio Mandili to jeden z najbardziej popularnych na YouTubie zespołów muzycznych. Mają miliony fanów na całym świecie, a szczególną popularnością cieszą się w Polsce. W naszym kraju koncertowały już kilkakrotnie, a na swoim koncie mają też wspólny muzyczny projekt z grupą Lao Che. 

Trio zyskało popularność po tym, jak w 2014 opublikowało w sieci śpiewaną podczas spaceru piosenkę, nakręconą telefonem komórkowym. Klip z gruzińską piosenką ludową „Apareka” został odtworzony kilka milionów razy w serwisie YouTube, a łączna liczba wyświetleń kanału przekroczyła 130 mln. 

Koncert odbędzie się w sobotę 14 maja o godz. 20.00. Wstęp to cegiełka na działania humanitarne w wysokości 100 zł.

O ich koncercie marzyliśmy od lat, wszak ich muzyka idealnie wpisuje się w to co robimy jako Folkowisko i w klimat naszego wyjątkowego miejsca jakim jest niewielka Podkarpacka wieś Gorajec - mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Folkowisko. 

Obecnie Fundacja Folkowisko prowadzi pomoc humanitarną dla nękanej wojną Ukrainy. U jej korzeni leży jednak jeden z bardziej znanych festiwali muzyki korzennej Festiwal Folkowisko. Odbywający się już od 12 lat festiwal przyciąga w lipcu do Gorajca setki miłośników kultury tradycyjnej. Festiwal łączy muzykę, warsztaty i wyjątkowy klimat miejsca. Festiwal opowiada też co roku o wielokulturowych korzeniach naszego kraju. Dlatego też to miejsce Trio Mandili wybrało na swój specjalny koncert dla pokoju. Od początku działań wojennych w Ukrainie Fundacja Folkowisko pomaga, gdyż jej siedziba czyli Gorajec znajduje się zaledwie 15 km od granicy z Ukrainą. Podczas swoich działań członkowie Folkowiska uratowali wiele istnień ludzkich i ludzkiej godności prowadząc punkty humanitarne na trzech przejściach granicznych, wyposażając szpitale w Jaworowie, Tarnopolu czy Iwano-Frankowsku, wysyłając karetki do Irpienia, Białej Cerkwi czy Jaworowa. Dotychczas z ich bazy - Ambasady Wolności do Ukrainy dotarło 2500 ton pomocy humanitarnej.

Cały dochód   z koncertu Trio Mandili przeznaczony zostanie na działania pomocowe Fundacji Mandili Care

Koncert odbędzie się w Przepięknej agroturystyce Chutor Gorajec siedzibie Fundacji i Stowarzyszenia Folkowisko.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%