Zamknij
REKLAMA

Mira Krupa laureatką konkursu “Popisz się talentem”

21:34, 01.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Mira Krupa - uczennica klasy 2 Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Rzeszowie została laureatką 6. edycji konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych “Popisz się talentem”, organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era. Jest to największy w kraju konkurs dla młodych pisarzy, w którym nagrodą dla laureatów jest prawdziwy książkowy debiut!

W tym roku jury konkursowe zaprosiło wszystkich uczniów szkół podstawowych, w tym  także uczniów ukraińskojęzycznych, by napisali opowiadanie detektywistyczne. Jak się okazało, młodym tropicielom tajemnic bardzo spodobał się ten pomysł! Dzieci przysłały aż 1507 opowiadań, w których odkrywały różne sekrety, rozwiązywały zagadki i usiłowały znaleźć odpowiedzi na ważne pytania. Spośród nich jury konkursowe wybrało 33 prace, które jesienią zostaną opublikowane w książce pokonkursowej. Będzie w nich można znaleźć także opowiadanie “Dlaczego warto sprzątać?” Miry Krupy.

Poniżej przedstawiamy fragment tekstu utalentowanej uczennicy:

Wróciłam do pokoju, rozejrzałam się i zauważyłam buteleczkę z napisem „mały jak komar”. Wypiłam łyk i stałam się nagle całkiem mała. Wtedy zobaczyłam, że w ścianie, przy której stałam, jest niewielka dziurka. Weszłam w nią, a po kilku krokach zobaczyłam malutkie miasteczko.- Kim jesteście? - zapytałam napotkane istoty.- Krasnalami! - odpowiedziała jedna z nich. - Witaj. Mam na imię Koltek i mam sto lat.- A ja jestem Lucynka i mam siedem lat. Jestem człowiekiem i przyszłam tu, bo...i opowiedziałam Koltkowi i innym całą moją historię.- Przykro mi. My, krasnale kradniemy jedną do trzech rzeczy u niesprzątających, tak na miesiąc-dwa – tłumaczył. - Ale jeden krasnal się zbuntował i kradnie o wiele więcej rzeczy, i u niesprzątających, i u tych, co sprzątają.- Okropność! - zawołałam. -Do głowy przyszedł mi pewien pomysł.

“Dlaczego warto sprzątać”, Mira Krupa 

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Obecnie jest to największy konkurs literacki dla dzieci w Polsce. Jego celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w odkrywaniu drzemiącego w nich potencjału literackiego, rozbudzanie ich kreatywności i talentu, poszerzanie kompetencji oraz zainteresowań czytelniczych. Udział w “Popisz się talentem” daje dzieciom szansę także na prawdziwy debiut literacki. Co roku opowiadania minimum 30 laureatów publikowane są w książce pokonkursowej - profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej, którą na dodatek każdy zainteresowany może kupić na stronie wydawnictwa Nowa Era

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%