Zamknij
REKLAMA

Drugi spacer #sadzimyRzeszów za nami

12:11, 29.11.2021 | UM Rzeszów
Skomentuj Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

105 drzew i 510 krzewów posadzono w ciągu kilkunastu ostatnich dni na terenach miejskich na osiedlach Kotuli i Krakowska Południe. Mieszkańcy obejrzeli je dzisiaj podczas spaceru z prezydentem Konradem Fijołkiem i wiceprezydent Jolantą Kaźmierczak, którzy zapowiedzieli kolejne inwestycje w zieleń.

To drugi z cyklu spacerów #sadzimyRzeszów. Tym razem prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedli im. Franciszka Kotuli oraz Krakowska Południe. Wraz z grupą rzeszowian, w towarzystwie wiceprezydent Jolanty Kaźmierczak oraz przedstawicieli Zarządu Zieleni Miejskiej obejrzeli parki i tereny rekreacyjne na obu osiedlach. Podczas spaceru mieszkańcy podpowiedzieli, gdzie widzieliby kolejne nasadzenia. Ustalono m.in. że od strony ulicy Wiktora, w Parku Niezapominajek zostanie nasadzony rząd drzew i krzewów a także kwiaty – głównie niezapominajki.

Nasadzenia na przyszły rok obiecano także na terenie rekreacyjnym przy ul. Kotuli/Wiktora, gdzie na wniosek mieszkańców zostanie zaplanowany także wybieg dla psów oraz zagłębienie, w którym będą się zbierać wody opadowe. W jego sąsiedztwie pracownicy ZZM zlecą posadzenie roślin, które pomogą magazynować w parku wody opadowe.

Drzewa i krzewy prezydent obiecał także dla parków im. Bł. Karoliny oraz w rejonie ul. Czudeckiej i na terenach rekreacyjnych w rejonie ul. Odrzykońskiej. Podczas spaceru pracownicy ZZM pokazali mieszkańcom nasadzenia, które wykonano w ubiegłym tygodniu.

- W tym rejonie posadziliśmy właśnie 105 drzew i 510 krzewów. Część z nich to wysokie, kilkumetrowe rośliny – mówiła Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Wśród nich są m.in. platany, dęby, lipy, klony i brzozy. Największe wrażenie na spacerowiczach zrobiły ośmiometrowe grusze drobnoowocowe, które zostały posadzone w nowym parku przy ul. Czudeckiej, od strony przedszkola przy ul. Bł. Karoliny. – Takich dużych drzew będziemy sadzić jeszcze więcej i proszę Zarząd Zieleni Miejskiej o wytypowanie kolejnych miejsc, w których można je posadzić. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zwiększymy budżet na nasadzenia – mówił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

(UM Rzeszów)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%