Zamknij
REKLAMA

Rzeszów: wiadukt połączy ulice Wyspiańskiego i Hoffmanowej

13:16, 20.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

- Jest to jedna z kluczowych inwestycji, która bezkolizyjnie skomunikuje wschodnią i zachodnią część naszego miasta – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisana została umowa dotycząca zaprojektowania wiaduktu, który połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej. Wykonawcą dokumentacji będzie firma Mosty Katowice. – To bardzo ważna dla miasta inwestycja, która połączy dwie części miasta omijając tory kolejowe. Należy pamiętać, że tory będą coraz intensywniej wykorzystywane przez pociągi  Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie mamy, w szeroko pojętym śródmieściu, tylko dwa tego typu bezkolizyjne połączenia – pierwsze to wiadukt Śląski, drugie to przejazd pod torami w ciągu al. Batalionów Chłopskich. Połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej będzie kolejnym. Cieszę się, że projekt wiaduktu wykona renomowana firma, która ma duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach – Mosty Katowice – mówił podczas czwartkowej uroczystości prezydent Konrad Fijołek.

- Realizacja tego przedsięwzięcia na pewno mocno przyczyni się do poprawy komunikacji na terenie Rzeszowa. Jako przedstawiciel firmy z 24-letnim doświadczeniem w projektowaniu także trudnych obiektów drogowych, inżynieryjnych mogę zapewnić, że dokumentacja tej inwestycji będzie wykonana na czas i będzie spełniać wszelkie standardy techniczne najwyższej jakości – powiedział Paweł Telicki, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektowania, Mosty Katowice.

Jak będzie wyglądało połączenie, które zostanie zaprojektowane? – Jego początek to rejon skrzyżowania ulic Wyspiańskiego i Bohaterów. Od tego miejsca rozpocznie się budowa ul. Wyspiańskiego nowym śladem. Mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ul. Wita Stwosza rozpocznie się podjazd nowej drogi na wiadukt, który przejdzie nad obecną ulicą Wyspiańskiego i torami kolejowymi – tłumaczył szczegóły przyszłej inwestycji Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Wiadukt połączy się z ul. Hoffmanowej – ok. 300 metrów od skrzyżowania z ul. Mochnackiego. Ponadto inwestycja obejmie także rozbudowę części ul. Sondeja oraz połączenie nowej trasy z ul. Łokietka. Całość budowy i przebudowy dróg, wraz z wiaduktem, to ok. 1500 metrów. Koszt projektu to ok. 2,5 mln zł. Dokumentacja ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%