Zamknij
REKLAMA

Oddział celny w Przemyślu będzie miał nową siedzibę

12:07, 07.10.2020 | M.B
Skomentuj Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
REKLAMA

Budowa nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu to największe przedsięwzięcie inwestycyjne Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim. 

W Krównikach, z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę oddziału celnego wraz z infrastrukturą kontrolno-magazynową.

Głównym założeniem inwestycji wartej ok. 50 mln złotych jest stworzenie optymalnych warunków kompleksowej obsługi przedsiębiorców, dokonujących obrotu towarowego z zagranicą oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza dla obsługujących ich funkcjonariuszy KAS.

– Jest to o tyle istotna inwestycja, że funkcjonujący od wielu lat Oddział Celny w Przemyślu ma duże znaczenie dla międzynarodowego ruchu towarowego w naszym przygranicznym regionie. Choć po wybudowaniu nowej siedziby zmieni lokalizację i będzie znajdował się w Krównikach, oddział nie zmieni nazwy i dalej będzie funkcjonował  jako OC Przemyśl. Nowa lokalizacja to komfort dla wielu stron – przede wszystkim przedsiębiorców, przewoźników, ale także dla mieszkańców miasta ze względu na wyprowadzenie ruchu samochodów ciężarowych z aktualnej lokalizacji przy ul. Ofiar Katynia. To także dużo lepsze warunki obsługi dla funkcjonariuszy.  Nie bez znaczenia pozostaje także bliskość przejścia granicznego w Medyce – mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

Teren budowy obejmuje powierzchnię o wielkości 9,8 ha.  Działka znajduje się po wschodniej stronie Przemyśla w Krównikach (gm. Przemyśl), w odległości ok. 320 m od drogi krajowej prowadzącej z Przemyśla do przejścia granicznego w Medyce. W ramach inwestycji powstaną: budynek biurowo- magazynowy, budynki pomocnicze oraz infrastruktura techniczna i komunikacyjna.  Część biurowa będzie dwukondygnacyjna, a część magazynowa obejmie m.in. część kontrolno-magazynową, magazyn depozytowy i  likwidacyjny.  Wśród budynków pomocniczych zaplanowano m.in. pomieszczenia dla kierowców oczekujących na odprawę celną. Zakończenie budowy planowane jest na 2024 r.

W wydarzeniu wzięli udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Piotr Dziedzic, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, konsul  honorowy Ukrainy w Przemyślu Aleksander Baczyk, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA