Zamknij
REKLAMA

Kolejne uderzenie w nielegalny hazard

11:58, 27.11.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli 7 nielegalnych  automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim zatrzymali blisko 350 automatów działających z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili działania  ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.Podczas kontroli lokalu na terenie Leżajska, funkcjonariusze zabezpieczyli 5  nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Przeprowadzone eksperymenty gry, potwierdziły hazardowy charakter wykrytych urządzeń. Podczas przeszukania  lokalu ujawniono również gotówkę w wysokości 6 tysięcy  złotych.Dzień wcześniej, podczas działań prowadzonych na terenie powiatu niżańskiego funkcjonariusze  podkarpackiej KAS zatrzymali 2 urządzenia do gier działające z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. 

Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali od początku roku blisko 350 nielegalnych automatów.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA