Zamknij
REKLAMA

Wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Związku Sybiraków

12:19, 25.07.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wzięła udział w spotkaniu okolicznościowym zorganizowanym przez Związek Sybiraków. Uroczystość była okazją do wręczenia Złotych Odznak Honorowych za Zasługi dla Związku Sybiraków.

Odznaka, nadawana przez Zarząd Główny Związku Sybiraków, jest wyróżnieniem przyznawanym nie tylko Sybirakom służącym Społeczności Sybirackiej, ale także sympatykom Związku Sybiraków, którzy swą działalnością realizowali jego cele statutowe. Honorowe odznaki z rąk przedstawiciela Zarządu Głównego Związku Sybiraków Mariana Boczara odebrało pięć osób, w tym wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dziękując za to szczególne wyróżnienie, wojewoda podkreśliła, że Związek Sybiraków jest wyznacznikiem pamięci o trudnej historii Polski i Polaków. Zaznaczyła, jak istotne jest przekazywanie pamięci o losach Zesłańców Sybiru i utrwalanie jej w świadomości kolejnych pokoleń Polaków. – Naszym obowiązkiem jest tę pamięć pielęgnować i przekazywać dalej– powiedziała wojewoda.

Osobom zaangażowanym w działalność Związku dziękowała prezes Zarządu Oddziału Związku Sybiraków w Rzeszowie Danuta Zbyszyńska.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%