Zamknij
REKLAMA

Agrounia blokowała tory na Podkarpaciu [FOTO, WIDEO]

17:00, 14.10.2021 | P.C
Skomentuj Agrounia
REKLAMA

Do niezapowiadanej akcji protestacyjnej doszło dzisiaj na terenie terminala przeładunkowego LHS w Woli Baranowskiej, między Mielcem i Tarnobrzegiem.

Aktywiści Agrounii zjawili się w Woli Baranowskiej wraz ze swoim liderem Michałem Kołodziejczakiem. Ich celem była blokada transportu kolejowego rolniczych nawozów.

[FOTORELACJA]102[/FOTORELACJA]

- Jesteśmy w największym miejscu przeładunkowym polskich nawozów, które wyjeżdżają w tej chwili na Ukrainę. Tutaj są szerokie tory, przyjeżdżają co chwilę dziesiątki tirów polskich nawozów z polskich zakładów. Tu jest nasz nawóz z naszej spółki skarbu państwa. Tutaj jest polifoska, która w tej chwili zdrożała o 150 procent, jest niedostępna w Polsce. To najbardziej popularna polifoska, która wywożona jest na Ukrainę - mówił Michał Kołodziejczak, lider Agrounii.

ZOBACZ WIDEO

Powodem protestu są podwyżki cen nawozów. - Tutaj są nasze polskie nawozy, teraz nie są dostępne dla nas. Ceny siarczanu magnezu poszły o 200-300 procent.  To, co się tu dzieje, jest zaprzeczeniem tego, co mówił minister Jacek Sasin, czy minister rolnictwa, że polskie nawozy nie wyjeżdżają za granicę, na Ukrainę. Zobaczcie, tu są pełne wagony nawozów, które wywożone są z kraju. Na każdym wagonie jest 50-60 ton nawozu, które powinny trafić do polskich rolników. To jest absurd, że polskie koleje będą wywoziły je za granicę. Odpowiedzialność za to ponosi grupa Azoty, Anwil, spółki skarbu państwa - argumentował Michał Kołodziejczak.

- To początek kryzysu żywnościowego, bo dla polskich rolników nawozów nie będzie. W Woli Baranowskiej pokazaliśmy w spektakularny sposób jakie to są masy nawozów, ile to wagonów, ile pociągów - dodawał lider Agrounii w nagraniu opublikowanym w portalu Facebook.

Na miejsce protestu skierowane zostały patrole policji z regionu tarnobrzeskiego, wyposażone także w gaz i broń gładkolufową. Około godziny 11:00 protest został zakończony. 

ZOBACZ WIDEO

 

 

Agrounia to ruch społeczno-polityczny stworzony przez Michała Kołodziejczaka, zrzeszający głównie rolników. Od grudnia 2018 zarejestrowany jako fundacja, od sierpnia 2021 w fazie rejestracji jako partia polityczna. Agrounia krytykuje działania obecnych polityków wobec stanu rolnictwa w Polsce oraz organizuje protesty rolnicze i akcje informacyjne.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%