Zamknij
REKLAMA

Tragedia na drodze krajowej. Zginęło siedmiu mieszkańców Podkarpacia

11:04, 23.08.2020 | P.C
Skomentuj Fot. Śląska Policja
REKLAMA

Policjanci z Gliwic wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 88, w pobliżu węzła Kleszczów, na Śląsku. W wyniku zderzenia busa z autokarem zginęły wszystkie osoby podróżujące busem, rannych zostało siedem osób jadących autokarem. Na miejscu zdarzenia przez całą noc pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady i prowadzili oględziny.

- Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 22.30, przed zjazdem na autostradę A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem - informuje Śląska Policja. 

- Z ustaleń policji wynika, iż 8 osób, które zginęły, pochodzą z województwa podkarpackiego. Jedna osoba jest obywatelem Słowenii. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek jest w kontakcie z wojewodą podkarpacką Ewą Leniart, której przekazał również kondolencje z powodu tragicznej śmierci mieszkańców - poinformował Śląski Urząd Wojewódzki. 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki doprecyzował, że 7 ofiar wypadku to mieszkańcy Podkarpacia: 4 osoby z powiatu lubaczowskiego, 2 z jarosławskiego i 1 ze strzyżowskiego. Kolejne dwie ofiary wypadku to 1 osoba z województwa lubuskiego i kierowca - obywatel Słowenii, który posiadał kartę Polaka.  Wojewoda w porozumieniu z władzami samorządowymi uruchomiła pomoc psychologiczną dla bliskich ofiar. 

Mundurowi pracowali tam całą noc. Prowadzone były oględziny oraz zabezpieczano ślady, które pomogą wyjaśnić dlaczego bus przewrócił się na jezdnię i ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

[FOTORELACJA]33[/FOTORELACJA]

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%