Zamknij
REKLAMA

Rodzinne włamanie do sklepu. Zabrali alkohol, papierosy i pieniądze

11:44, 01.05.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w nocy z poniedziałku na wtorek, włamali się do sklepu spożywczego w Chłopicach i ukradli alkohol, papierosy oraz pieniądze. Okazało się, że sprawcami są trzej bracia. Teraz odpowiedzą przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamania doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w sklepie w Chłopicach. Nieznani sprawcy uszkodzili kratę i wybili szybę w oknie. Skradli pieniądze, produkty spożywcze, wyroby alkoholowe i tytoniowe, powodując straty w  wysokości ponad 2 tys. zł. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Na podstawie zebranych informacji w tej sprawie, kryminalni z jarosławskiej komendy wytypowali trzech mężczyzn, którzy zostali zatrzymani dwa dni po zdarzeniu. To bracia w wieku 24, 26 i 34 lat, mieszkańcy powiatu jarosławskiego. Wszyscy trzej trafili do policyjnego aresztu.

W toku wykonywanych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że jeden z braci tuż po włamaniu schował swoje buty w budzie dla psa, z obawy przed przyjazdem policji. Obuwie zostało zabezpieczone przez mundurowych. Skradziony alkohol mężczyźni wypili, a skrzynki po piwie ukryli w różnych miejscach na terenie posesji.  

Dodatkowo okazało się, że 24-latek kilka dni przed włamaniem usiłował włamać się do niezamieszkanego budynku w Jankowicach, gdzie uszkodził trzy piece kaflowe, telewizor oraz drzwi. Właściciel oszacowała straty na łączną kwotę 5 tys. zł.

Śledczy przesłuchali zatrzymanych braci. Mężczyźni przyznali się do winy.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%