Zamknij
REKLAMA

Rzeszowscy kierowcy płacą najmniej OC spośród wszystkich miast wojewódzkich

14.36, 08.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.36, 08.11.2022

Wysokie ceny paliw, horrendalnie drogie mandaty, korki – to tylko część zmartwień trapiących rzeszowskich kierowców. Jest jednak coś, co może wzbudzać zadowolenie wśród zmotoryzowanych osób zamieszkujących stolicę Podkarpacia – są to rekordowo niskie ceny OC. Pod tym względem Rzeszów wyprzedza większość innych miast wojewódzkich, w których przeciętna polisa jest droższa.

Wpływ miejsca zamieszkania na cenę OC

Towarzystwa ubezpieczeniowe wyliczają składkę OC osobno dla każdego kierowcy. W swoich kalkulacjach uwzględniają mnóstwo czynników, które razem składają się na cenę polisy dla danej osoby. Do najważniejszych aspektów kształtujących koszty obowiązkowego dla wszystkich samochodów ubezpieczenia zalicza się miejsce zamieszkania. Jak da się wywnioskować na podstawie kalkulacji wykonanych w porównywarce ubezpieczeniowej https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/, zmiana adresu zamieszkania kierowcy może wpłynąć na zmianę składki nawet o 50%!

Skoro od miejsca zamieszkania zależy cena OC, automatycznie nasuwa się pytanie, gdzie jest ona najniższa. Z odpowiedzią przychodzi najnowszy raport RANKing opublikowany przez ubezpieczeniową porównywarkę internetową Rankomat za 2. połowę 2022 r. Na jego podstawie można stwierdzić, w których regionach i miastach wojewódzkich płaci się najmniej za obowiązkową polisę. Z kolei wszystkie najważniejsze informacje na temat OC znajdują się na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc/.

Ceny OC w miastach wojewódzkich w Polsce

Jak wynika z umieszczonych w raporcie danych, średnia cena polisy dla wszystkich miast wojewódzkich w Polsce wynosi 498 zł. Które miejscowości ją zawyżają? W największym stopniu robią to kierowcy z Gdańska, bo właśnie w stolicy Trójmiasta OC jest najdroższe w całym kraju – średnia składka osiąga tu aż 681 zł. Tylko nieco mniej za obowiązkową polisę płacą osoby zmotoryzowane z Wrocławia, gdzie przeciętna cena to 648 zł, podczas gdy w Warszawie jej wysokość znalazła się ona na poziomie 624 zł. W porównaniu z kierowcami z tych miast rzeszowianie mają znacznie więcej powodów do zadowolenia.

Niezależnie od tego, czy chodzi o ubezpieczenie samochodu kupionego za gotówkę, czy wziętego w leasing (więcej na ten temat pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu-w-leasingu-co-warto-wiedziec/), w Rzeszowie należy ono do najtańszych w skali całego kraju. Wynika to z faktu, że OC w stolicy Podkarpacia kosztuje zaledwie 472 zł, a więc nie tylko znacznie mniej niż w Gdańsku, Wrocławiu czy Warszawie, ale też poniżej średniej krajowej.

Gdzie OC jest najtańsze?

Choć przeciętna składka płacona przez rzeszowskich kierowców jest naprawdę atrakcyjna, to nie najniższa w skali całej Polski. Okazuje się bowiem, że na jeszcze tańsze OC mogą liczyć kierowcy z Opola, gdzie średnio kosztuje ono tylko 445 zł. Wśród miast, w których obowiązkowe ubezpieczenie kosztuje stosunkowo niewiele, można wymienić też Katowice (483 zł), Białystok (489 zł), Lublin (490 zł) czy Kielce (496 zł). Zgodnie z informacjami opublikowanymi w raporcie RANKing, we wszystkich pozostałych miastach wojewódzkich przeciętna składka przekracza 500 zł. Sytuacja wygląda identycznie niezależnie od tego, czy uwzględniamy polisę dla auta z dowodem rejestracyjnym, czy bez (więcej o OC dla auta bez dowodu przeczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-bez-dowodu-rejestracyjnego/).

Bez względu na to, gdzie mieszkasz i ile przyjdzie Ci zapłacić za polisę, jako właściciel samochodu zarejestrowanego w Polsce musisz ją wykupić. W przeciwnym razie istnieje ryzyko nałożenia na Ciebie wysokich opłat działających na zasadzie regresu ubezpieczeniowego, o którym więcej się dowiesz pod adresem https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/regres-ubezpieczeniowy-jak-dziala/.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%