Zamknij
REKLAMA

Czy opłaca się wyjeżdżać do Niemiec do pracy?

14.46, 10.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.48, 10.11.2022

Praca za granicą jest dla wielu możliwością na oszczędzenie większej ilości pieniędzy. Nasi zachodni sąsiedzi są jedną z destynacji, do której duża część Polaków jedzie szukać pracy.

Czy opłaca się wyjeżdżać do Niemiec do pracy?

praca na budowie w Niemczech

Wyższe wypłaty na terenie Niemiec

Najważniejszym powodem, dla którego warto wyjechać do pracy w Niemczech są wyższe zarobki w porównaniu do oferowanych w Polsce pensji. Średnie wynagrodzenie jest jednym z najwyższych w UE.

Niemiecki rynek pracy jest otwarty na obcokrajowców, którzy chcą pracować na stałe lub sezonowo. Praktycznie w każdej branży można się zatrudnić, dzięki temu kraj ten staje się jednym z najatrakcyjniejszych miejsc w Unii Europejskiej, w którym szukamy godnych zarobków. 

Warto też zaznaczyć, że warunki pracy, w tym opieka socjalna, są na bardzo dobrym poziomie.

Jeżeli wysokie stawki Cię przekonały, zaplanuj już dziś podróż po idealne dla Ciebie stanowisko pracy. busy z Podkarpacia do Frankfurt nad Menem kursują regularnie.

Znajomości języka

Znajomość niemieckiego w poszukiwaniu stanowiska będzie dużym atutem. 

Szczególnie będzie pomocna, jeżeli jedziemy opiekować się osobami starszymi lub dziećmi. Komunikacja w funkcjonowaniu w tym zawodzie jest bardzo ważna. Zapotrzebowanie na opiekunów dla seniorów jest bardzo duże, ponieważ społeczeństwo niemieckie jest silnie starzejącym się. 

Jeżeli nie znasz niemieckiego, agencje pracy mogą pomóc w znalezieniu stanowiska nawet bez tego. Branża rolnicza oraz budowlana najczęściej nie wymaga te umiejętności. Równie dobrze porozumiesz się, jeżeli znasz podstawy angielskiego, reszta przyjdzie z czasem.

Służba zdrowia oraz specjalizacje potrzebujące pracowników

Praca jako pielęgniarka w Niemczech

Rynek pracy w Niemczech szczególnie szuka i inwestuje w specjalistów. Gabinety lekarskie, lotniska, technologia elektryczna oraz branża IT są otwarta na polskich pracowników.

Równie dobrze nie musisz mieć dużego doświadczenia w danym zawodzie. Najważniejsze jest to, żeby się zaczepić pod konkretnym stanowiskiem, a następnie wykazywać chęci na rozwój. 

Rozwój zawodowy pod wieloma względami jest tu bardziej dostępny niż w Polsce.

Nie musisz decydować się na wynajem mieszkania

Jeżeli nie chcesz zmieniać swojej lokalizacji zamieszkania, a jedynie sezonowo dojeżdżać do pracy w Niemczech, skorzystaj z możliwości jaką dają zorganizowane przejazdy. 

Firma jaguarprzewozy.pl stworzyła regularne trasy, które łączą Polskę z Niemcami. Nie musisz jechać na własną rękę, zdecyduj się na bezpieczną podróż pod same drzwi Twojej pracy!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%