Zamknij
REKLAMA

Pięć najczęściej wybieranych rodzajów balustrad

08.26, 23.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.26, 23.11.2022

Balustrady stanowią ciekawe wykończenie domu, schodów, balkonu i wielu innych przestrzeni. Z ich pomocą zyskasz spójny wygląd, w czym z pewnością pomogą Ci dostępne materiały. Zwróć również uwagę na funkcjonalność poszczególnych opcji, a także na najczęściej wybierane rodzaje balustrad. Z ich pomocą połączysz oryginalny design z solidnym wykończeniem.

Najczęściej wybierane balustrady

Balustrady systemowe

Szczególnie w miejscach publicznych chętnie są wybierane balustrady systemowe, które są tworzone z gotowych, prefabrykowanych elementów. Sprawia to, że są dużo szybsze w montażu – nie potrzeba do tego nawet specjalnych umiejętności. Kluczowe znaczenie ma tylko to, żeby balustrady systemowe składały się z dobrze dopasowanych elementów – przede wszystkim pod względem wymiarów.

Zazwyczaj balustrady systemowe są wykonane ze stali nierdzewnej, ponieważ ten materiał jest odporny na korozję, wyróżnia się trwałością i nowoczesnym wyglądem.

Balustrady nierdzewne

Kolejnym chętnie wybieranym rodzajem balustrad są te wykonane ze stali nierdzewnej. To świetna opcja dla osób, które szukają połączenia nowoczesnego designu z solidnością. W końcu stal nierdzewna jest odporna na korozję, dzięki czemu nie musisz obawiać się nieestetycznej rdzy. Poza tym balustrady ze stali nierdzewnej mogą przybrać tak wiele ciekawych form. Popularnością cieszą się proste modele o minimalistycznym wykończeniu, ale dobrze sprawdzą się też nieco bardziej fantazyjne balustrady.

Zwróć uwagę na to, że balustrady ze stali nierdzewnej z łatwością dopasujesz do wielu konstrukcji balkonów i schodów. W ten sposób nie będziesz mieć problemów z wymianą tego elementu podczas remontu lub budowy domu.

Balustrady ze szkła

Szklane balustrady to prawdziwy hit wnętrzarski. W końcu połączenie stalowych elementów ze szklaną taflą to synonim współczesnego stylu. Jednocześnie ten materiał jest bardzo trwały, nie ingeruje w wygląd budynku, a do tego pozwala cieszyć się jeszcze większą ilością naturalnego światła. W ten sposób możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy na energii elektrycznej i ogrzewaniu.

Jeśli chcesz cieszyć się większą prywatnością, to nie oznacza, że musisz rezygnować ze szklanych balustrad. Po prostu zdecyduj się wtedy na wersje o mlecznym bądź matowym wykończeniu.

Niektóre osoby mają wątpliwości co do szklanych balustrad ze względu na bezpieczeństwo – zazwyczaj wątpliwości pojawiają się u rodzin z małymi dziećmi. Jednak nie musisz się obawiać, ponieważ tego typu balustrady są wykonane z hartowanego szkła, które jest nie tylko przetestowany, ale przede wszystkim ma odpowiednie parametry techniczne dotyczące wytrzymałości. Dzięki temu bezpiecznie możesz z nich korzystać nawet przez wiele lat,

Balustrady kute

Kute balustrady są wykonane z prostych bądź giętych elementów z żeliwa. To właśnie oryginalny wygląd zachęca do wybrania tego materiału. Jednocześnie ma dość klasyczny wygląd, który nie zawsze sprawdzi się w połączeniu z nowoczesną przestrzenią.

Balustrady drewniane

Nadal sporym powodzeniem cieszą się drewniane balustrady – szczególnie w domach jednorodzinnych. Przede wszystkim ze względu na ciepły i dość klasyczny wygląd. Pamiętaj jednak, że ten materiał bywa dość kapryśny, a do tego wymaga regularnej konserwacji – inaczej drewno straci swój kolor. Ciekawym rozwiązaniem jest też połączenie drewna z metalem. Taki kontrast pozwala przełamać tradycyjny charakter i podkreśla nowoczesny wygląd.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%