Zamknij
REKLAMA

Prowadzisz firmę w Rzeszowie? Zastanów się nad panelami fotowoltaicznymi!

13:05, 02.01.2022 | Materiał partnera

Rzeszów określany jest mianem “stolicy innowacji” ze względu na fakt, że miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie. Rzeszów jest chętnie wybieraną przez inwestorów lokalizacją, ponieważ warto tutaj wdrażać nowoczesne rozwiązania. W Rzeszowie i na całym Podkarpaciu coraz popularniejsza staje się fotowoltaika. Na rosnącą popularność fotowoltaiki wpływają w głównej mierze kwestie finansowe i chęć uniezależnienia się od dostawców prądu. Panele słoneczne to doskonała droga do obniżenia rachunków za energię elektryczną zarówno dla gospodarstw domowych, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą zostać przeznaczone na inne cele.

Instalacja fotowoltaiczna dla firm - jak to działa?

Panele słoneczne umożliwiają przedsiębiorstwom produkcję prądu, który następnie może zostać wykorzystany na potrzeby własne. Fotowoltaika pozwala firmom ograniczyć wydatki na rachunki za energię elektryczną, które w przypadku działalności gospodarczej są bardzo wysokie. Dzięki temu właściciel ma możliwość oszczędności, a jednocześnie generowania zysków poprzez sprzedaż nadwyżek energii.

Fotowoltaika dla firm - czy warto?

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną, podobnie jak w przypadku gospodarstw domowych, zwraca się po kilku latach, a czas ten jest uzależniony od zapotrzebowania na energię. Małe i średnie przedsiębiorstwa mają prawo do korzystania z opustów i magazynowania nadwyżek energii, a następnie ich odsprzedaży zakładowi energetycznemu. Dzięki temu firma może odzyskać nawet do 40% nadwyżek prądu.

Fotowoltaika dla firm w Rzeszowie - dodatkowe korzyści

Przyjazne dla środowiska rozwiązania w biznesie stają się już niejako standardem i coraz więcej firma stawia na zieloną energię. Działalność proekologiczna podyktowana jest w głównej mierze rosnącą świadomością społeczeństwa. Oprócz opisanych powyżej korzyści z posiadania własnej elektrowni solarnej, firmy mogą dodatkowo zyskać na takiej inwestycji wizerunkowo. Przedsiębiorstwo inwestujące w innowacyjne rozwiązania jest postrzegane jako to, które rozwija swój potencjał. Ponadto zyskuje miano proekologicznego i odpowiedzialnego społecznie.

Finansowanie fotowoltaiki dla firm

Podstawowym dofinansowaniem inwestycji w fotowoltaikę dla firm jest uzyskanie atrakcyjnej oferty kredytu w Banku Gospodarstwa Krajowego. Ponadto przedsiębiorca może wziąć panel fotowoltaiczne w leasing i dzięki temu nie jest zobowiązany do finansowania inwestycji ze swoich środków. Dodatkowo rata leasingu zaliczana jest do kosztów uzyskania przychodu, co pozwala obniżyć kwoty podatku dochodowego.

Jeszcze do niedawna niechęć firm do fotowoltaiki opierała się przede wszystkim na braku wiedzy w tym zakresie. Dzięki działalności doradców z branży fotowoltaicznej i przedstawicieli handlowych przedsiębiorca ma możliwość zapoznania się z kosztami eksploatacji i analizą finansową inwestycji w kwestii oszczędności. Wiele firm, zajmujących się montażem instalacji fotowoltaicznych (np. Eco Energy z Rzeszowa), pomaga również firmom uzyskać najlepsze finansowanie inwestycji. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%