Zamknij
REKLAMA

Z uśmiechem w Nowy Rok - czyli spektakle stund-upowe, na które warto się wybrać w styczniu

09:32, 18.12.2019 | Materiał partnera

Kariera Tomka Kołeckiego może zaskakiwać, szczególnie tych, którym wydaje się, że o polskim kabarecie wiedzą wszystko. W ostatnich miesiącach to ten artysta stand-upowy był najbardziej aktywny w stand-upie. Na styczeń 2020 zapowiada nową trasę.

Kim jest Tomek Kołecki?

Znawcy tematu twierdzą, że Tomek Kołecki otworzył kolejne pokolenie Polaków na  stand-up. Dawniej występy kabaretowe kojarzyły się wielu z mało wyrafinowanym stylem i telewizyjnymi biesiadami. Kołecki na występach prezentuje luz, dystans i poczucie humoru, które przekonują młodych. Do tego jest charyzmatycznym chłopakiem z sąsiedztwa, który błyskawicznie skraca dystans. Opowiada szczerze o związkach, imprezach czy swojej codzienności w programie, który jest przystępny dla każdego niezależnie od wieku i płci. Jest bardzo aktywny - wiosną niemal codziennie występował w innym polskim mieście, a w grudniu skończył trasę dla Polonii po m.in. Manchesterze czy Frankfurcie. Teraz znów rusza w świat, a towarzyszyć mu będą inni komicy.

Występy stand-upe w styczniu 2020

Swoje stand-upowe występy w styczniu 2020 zacznie od krótkiej trasy z Jackiem Stramikiem. Ten drugi komik pozornie może wyglądać na przeciwieństwo Kołeckiego. W rzeczywistości łączy ich jednak dystans do siebie i świata i skłonność do dzielenia się nawet najbardziej osobistymi przeżyciami z widownią. Panowie wystąpią wspólnie na czterech występach stand-upowych w styczniu 2020:

  • 11 stycznia w Peweks Art&Music Puławach
  • 12 stycznia w Archiwum Club w Radomiu
  • 13 stycznia w klubie Maska Incognito w Kielcach
  • 14 stycznia w Pubie Strych w Starachowicach

Warto wybierać się na takie spotkania z więcej niż jednym artystą, by móc porównać style różnych osób i wybrać to, co najbardziej odpowiada w stand-upie. Występy ze styczniowej trasy będą miały miejsce w kameralnych klubach, w których będzie można napić się piwa i pogadać ze znajomymi. Fani tego typu klimatu powinni się spieszyć - popularność Tomka Kołeckiego rośnie z każdym dniem i może się okazać, że już niedługo będzie występował głównie na stadionach.

Kto jeszcze będzie mu towarzyszył?

Na stand-upie w styczniu 2020 wystąpi nie tylko ze Stramikiem. Dodatkowo od 15 do 17 stycznia zaplanowane są trzy występy w Olsztynie, Iławie i Reszelu. Tu obok Kołeckiego główną gwiazdą będzie Cezary Jurkiewicz. To jeden z najbardziej zasłużonych komików w Polsce, który postulował start takich imprez wtedy, gdy większość jeszcze o nich nie słyszała. Prowadzi też zajęcia w profesjonalnej szkole dla stand-uperów. Wystąpi on na imprezach stand-upowych 15 i 17 stycznia. 16 stycznia w Iławie z Kołeckim na scenie będzie tylko Maciej Brudzewski, który na pozostałych dwóch koncertach wystąpi jako wodzirej. To znany olsztyński komik, który świetnie sprawdza się również w zapowiadaniu imprez. Razem z Tomkiem Kołeckim tworzy zgrany i energetyczny duet. Ci, którzy nie będą mogli być na występach, znajdą wszystkich wymienionych komików na Youtube.  

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA