Zamknij
REKLAMA

Szkoła Językowa w Rzeszowie - jak wybrać

10:25, 25.08.2020 | Materiał partnera

Z roku na rok rynek szkół językowych w Rzeszowie stale się powiększa. W związku z tym, należy zadać sobie pytanie, jakie cechy powinna mieć dobra szkoła językowa, w której zdecydujemy się podjąć kurs. 

Doświadczenie 

Warto zaufać szkole, która  może pochwalić się długoletnim doświadczeniem w organizacji szkoleń językowych. Wypracowane metody, techniki pracy oraz spójne programy nauczania to bardzo ważne elementy językowego sukcesu.  

Kadra 

Szkoła językowa z wykwalifikowaną kadrą, to to bardzo ważny aspekt, na który trzeba zwrócić uwagę.  Lektor odgrywa istotną rolę w procesie nauki języka obcego. Sposób, w jaki potrafi przekazać wiedzę i jego podejście do zajęć wpływa na zaangażowanie i motywację kursanta oraz lepszą efektywność nauki.  

nauka online

Test kwalifikacyjny oraz opinia metodyka 

Kluczem do sukcesu w nauce języka obcego jest odpowiednie określenie poziomu językowego kursanta. Najlepiej, by było ono dwuetapowe, składało się z testu pisemnego i ustnej rozmowy. Grupa powinna być dobrze dobrana poziomowo, na co wpływ ma metodyk szkoły, pomagający dobierać kursantów do grup. Zadbaj o to, aby szkoła językowa, na którą się zdecydujesz stawiała na rzetelne sprawdzenie Twojego poziomu językowego przez rozpoczęciem kursu. 

Bogata oferta

Dobra szkoła językowa oprócz kursu ogólnego powinna mieć  w swojej ofercie kurs konwersacyjny, Business English oraz kursy przygotowujące do egzaminów i certyfikatów. Kursanci powinni mieć możliwość wyboru rodzaju kursu, który najbardziej będzie spełniał ich wymagania. Ważna jest także możliwość nauki na różnych poziomach nauczania, by móc bez przeszkód pokonywać kolejne językowe stopnie.

nauka języków obcych - ćwiczenia gramatyczne

Elastyczność w doborze grupy i godziny zajęć 

Zapisując się na kurs na pewno zadajesz sobie pytanie do jakiej grupy trafisz, czy będziesz się w niej komfortowo czuć oraz czy lektor spełni Twoje oczekiwania. Wybierz taką szkołę językową, która zaproponuje Ci lekcję próbną,  dostosuje się do Twoich sugestii, a w razie potrzeby umożliwi zmianę grupy i terminu zajęć.  

Liczebność grup 

Optymalna liczba osób w grupie nie powinna przekraczać 8 kursantów. Bardzo ważny jest komfort nauki, im mniejsza grupa tym więcej czasu lektor może poświęcić kursantom. Oprócz tego, mniejsze grupy szybciej się integrują i kursanci łatwiej się skupiają.  

Lokalizacja szkoły językowej 

Warto zwrócić uwagę w jakim miejscu znajduje się szkoła językowa, czy jest w centrum Rzeszowa czy też na obrzeżach. Łatwy i szybki dojazd zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską będzie dużym atutem.  

szkoły językowe - wspólna praca
 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%