Zamknij
REKLAMA

Wciąż trwa rekrutacja na Politechnikę Krakowską

00:00, 04.09.2020 | Artykuł promocyjny

Współprowadzone z pracodawcami kierunki studiów, nowoczesne laboratoria, rozwinięta infrastruktura, możliwość realizacji pasji i zainteresowań oraz przyjaźnie na całe życie – to kapitał, który otrzymują studenci Politechniki Krakowskiej. Co więcej, już podczas naboru można – dzięki wynikowi rekrutacyjnemu – zdobyć szansę na nagrodę pieniężną od rektora PK. Rekrutacja na uczelnię wciąż trwa. Kandydaci mogą do 10 września rejestrować się na większość kierunków oferowanych przez PK (poza architekturą i inżynierią wzornictwa przemysłowego). Do 22 września prowadzona jest także rejestracja na architekturę krajobrazu.

Ponad 30 kierunków studiów

Politechnika Krakowska pilnie śledzi zapotrzebowanie rynku i dostosowuje swoją ofertę do zmieniających się trendów. W nadchodzącym roku akademickim wśród nowości pojawi się geoinformatyka, a więc propozycja dla tych, którzy w przyszłości tworzyć będą systemy informatyczne z wykorzystaniem danych przestrzennych. Ponieważ żadna z gałęzi nowoczesnej gospodarki nie może się rozwijać bez dobrze wykształconych inżynierów elektryków i automatyków, PK oferuje elektrotechnikę i automatykę. Osoby, które widzą siebie jako pracowników sektorów finansowego i bankowego oraz związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa cyfrowego, powinny rozważyć studia na matematyce stosowanej – kolejnej nowości w ofercie. Oczywiście nie mogło w niej zabraknąć informatyki, a także informatyki stosowanej i informatyki w inżynierii komputerowej, transportu, budownictwa (w języku polskim i angielskim), architektury (w języku polskim i angielskim; rekrutacja już się zakończyła), automatyki i robotyki, inżynierii materiałowej, technologii chemicznej, mechaniki i budowy maszyn (w języku polskim i angielskim), odnawialnych źródeł energii i infrastruktury komunalnej – kierunków, które tradycyjnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem kandydatów. Ale to nie wszystko!

Politechnika zaprasza także na: architekturę krajobrazu, biotechnologię, energetykę, fizykę techniczną, gospodarkę przestrzenną, inżynierię bezpieczeństwa, inżynierię chemiczną i procesową, inżynierię czystego powietrza, inżynierię i gospodarkę wodną, inżynierię medyczną, inżynierię produkcji, inżynierię środków transportu, inżynierię środowiska, matematykę, nanotechnologię i nanomateriały, pojazdy samochodowe, systemy i urządzenia przemysłowe. Pełna oferta edukacyjna Politechniki Krakowskiej oraz wszystkie niezbędne informacje na Portalu Rekrutacyjnym uczelni: rekrutacja.pk.edu.pl. Tam także możliwość dokonania elektronicznej rejestracji na studia.

Poznaj rynek pracy już na studiach

Studia na Politechnice to był wspaniały czas. Przychylne podejście prowadzących do studentów, praktyczne nastawienie do realizowanych zagadnień. Zdobytą wiedzę wykorzystuję w pracy, z której znalezieniem nie miałam problemu – mówi Natalia, absolwentka uczelni. Politechnika Krakowska prowadzi szeroko zakrojoną współpracę z otoczeniem biznesowym, co daje studentom możliwość odbywania praktyk i staży w czołowych firmach, które oferują też stypendia oraz zatrudnienie po studiach. Wiele z tych firm patronuje konkretnym kierunkom studiów, współtworzy ich programy, daje dostęp do zaplecza technologicznego oraz dzieli się wiedzą dzięki wykładom i prelekcjom z udziałem swoich pracowników. Grono renomowanych przedsiębiorstw, które kooperują z PK jest duże. Są wśród nich: Astor, Grupa Azoty, Siemens, Nokia, Motorola, NEWAG, PKP PLK itd. Co roku na Politechnice Krakowskiej organizowane są Inżynierskie Targi Pracy, w których udział bierze kilkadziesiąt firm. Badania uczelnianego Biura Karier wskazują, że blisko 94 proc. absolwentów PK podejmuje pracę w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od ukończenia studiów magisterskich. Zdecydowana większość badanych pracę znalazła jeszcze przed obroną pracy magisterskiej.

Pasje i rozrywka

Rajd Politechniki Krakowskiej, Czyżynalia, dni wydziałów, imprezy charytatywne, prężnie działający Samorząd Studencki, liczne koła naukowe oraz AZS PK składający się z kilkudziesięciu sekcji sportowych w różnych dyscyplinach – uczelnia oferuje studentom wiele atrakcji i możliwość rozwoju swoich pasji i zainteresowań pozanaukowych. Wiele wydarzeń odbywa się z inicjatywy samych studentów. – Na PK zdobyłem nie tylko potrzebną wiedzę, ale również przydatne w życiu umiejętności. Wszystko dzięki działalności w Samorządzie Studenckim, gdzie brałem udział w organizowaniu fajnych eventów, a przy okazji poznałem wspaniałych ludzi – wspomina Łukasz, absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej.

Zostań Liderem i zdobądź nagrodę

Politechnika docenia studentów od samego początku ich akademickiej przygody, dlatego w 2019 r. został wprowadzony specjalny program „Student Lider pierwszego roku”. Osoby, które zdobędą najlepszy wynik w trwającym naborze na PK, będą mogły powalczyć o tytuł „Lidera pierwszego roku” oraz o finansową nagrodę od rektora uczelni, której wysokość wynosi 1000 zł. W maju symboliczne czeki odebrali studenci, którzy osiągnęli bardzo wysoki próg punktowy w ubiegłorocznej rekrutacji i dobrze zaliczyli I semestr studiów.

Weź udział w rekrutacji

Druga tura rekrutacji na Politechnikę Krakowską trwa. Kandydaci mają do 10 września czas na dokonanie elektronicznej rejestracji na wybrane kierunki studiów, a także uiszczenie opłaty rekrutacyjnej. Aplikujący mogą wskazać dwa podstawowe kierunki studiów, a oprócz tego – w ramach jednej opłaty – kierunek alternatywny prowadzony na tym samym wydziale i w takiej samej formie. Kryterium rekrutacyjne na PK stanowi wynik egzaminu maturalnego z jednego ze wskazanych przedmiotów. 14 września Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne ogłoszą, którzy kandydaci zostali zakwalifikowani do wpisu na listę studentów. Będzie można go dokonać w dniach 15-18 września. Ostateczne ogłoszenie list przyjętych w drugiej turze nastąpi 21 września.

Wszyscy zainteresowani studiami na architekturze krajobrazu do 22 września mają czas na elektroniczną rejestrację oraz wniesienie opłaty rekrutacyjnej. Składanie portfolio (jedno z kryteriów rekrutacyjnych na ten kierunek) w wersji elektronicznej przewidziano w dniach 21-23 września. Ogłoszenie wyników jego oceny zaplanowano na 24 września, natomiast 25 września ogłoszenie list osób zakwalifikowanych do wpisu na listę studentów (należy go dokonać 29 września). Lista studentów zostanie ogłoszona 30 września.

Nie zwlekaj i zarejestruj się już dziś na rekrutacja.pk.edu.pl


Fot. materiały PK

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%