Zamknij
REKLAMA

Usługi barberskie w salonie fryzjerskim.

00:00, 01.11.2021 | materiały partnera

Panowie coraz bardziej zwracają uwagę na swój wizerunek, a co za tym idzie, chcą o niego zadbać. Regularne wizyty w siłowni oraz zbilansowana dieta to jednak dla nich zbyt mało. Panowie stawiają na usługi fryzjerskie i nie wstydzą się pójść do profesjonalisty, który zadba także o ich zarost. Coraz częściej także decydują się na różnorodne metamorfozy i odważne strzyżenia, co sprzyja większej profesjonalizacji i specjalizacji usług barberskich. Jeśli więc planujemy otworzyć w salonie fryzjerskim stanowisko dla Panów, musimy pamiętać, że tradycyjne strzyżenie fryzury nie wystarczy.

Zacznij od sprzętu

Niezwykle istotne jest tutaj stworzenie właściwej przestrzeni lokalowej oraz wybranie profesjonalnego sprzętu. Centrum całego przedsięwzięcia będzie tu fotel barberski. Od tradycyjnych, fryzjerskich mebli różni się on możliwością takiej regulacji, która pozwala na komfortowe dla klienta i fryzjera z Krakowa strzyżenie zarostu. Cechuje się więc o wiele większym zakresem ruchu, co sprawia, że musi być wykonany w o wiele lepszej jakości, by służył Ci przez wiele lat. W drugim rzędzie potrzebne są precyzyjne narzędzia do cięcia, w tym cały zestaw golarek i trymerów do zarostu.

Wystrój to podstawa

Salony barberskie przyciągają rzesze klientów nie tylko ze względu na profesjonalne cięcia. Jest to męska samotnia, w której Panowie mogą poczuć się komfortowo również ze względu na wystrój. Zwróć uwagę, że zawsze dominują tam style: nowoczesny lub typowo loftowy. Pomyśl, czy w Twoim salonie fryzjerskim można tak wkomponować stanowisko barberskie, by wizualnie pasowało do męskiego ducha. Ciekawą ideą będzie również całkowite wydzielenie części dla Panów, by mieli możliwość oddać się zabiegom pielęgnacyjnym w spokoju, bez wścibskiego podglądania Pań.

Postaw na profesjonalistę

Niezbędnikiem w całym tym przedsięwzięciu jest profesjonalista, który wykona ostateczne cięcia. Zawód barbera wymaga ukończenia odpowiedniego kursu zawodowego, jednak właściwie wykształceni fryzjerzy też wiedzą, jak profesjonalnie wykonać taką usługę. Jeśli chcesz to zadanie powierzyć pracownikowi, którego już znasz, warto wysłać go na weekendowe zajęcia doszkalające, by nie tylko odświeżył swój warsztat, ale także zapoznał się z najnowszymi trendami barberskimi. Jest to przecież wiedza, z którą nie musi być na bieżąco i warto pomóc mu zgłębić jej tajniki. W przypadku, w którym zdecydujesz się na zatrudnienie nowego fryzjera do Twojego zespołu, koniecznie sprawdź jego referencje, a także kompetencje. Możesz przetestować jego umiejętności na znajomych, oferując im darmową usługę. Dopiero, gdy będziesz pewny nowego członka załogi – zaproponuj jego działalność innym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%