Zamknij
REKLAMA

Integracja danych z magazynu i hurtowni, dropshipping PrestaShop

10:36, 15.11.2021 | Materiał partnera

Sklep internetowy często wymaga aktualizacji danych. Szczególnie w przypadku sprzedaży sporych ilości produktów, aktualizacja stanów magazynowych lub dostaw z hurtowni może stanowić problem. Można sobie jednak z tym poradzić dzięki odpowiedniej integracji PrestaShop.

Moduły PrestaShop sklep a integracja danych z hurtowni i magazynów

Integracja PrestaShop nie musi wcale być pracochłonna i frustrująca, nawet jeśli do wprowadzenia do sklepu internetowego jest nie setka, a tysiące produktów. Podczas integracji ze sklepem PrestaShop kluczowy jest odpowiedni moduł, a także odpowiednio przygotowany plik z danymi. Spełnienie tych obu warunków sprawia, że produkty w sklepie PrestaShop można bardzo szybko zaktualizować. Odpowiednio dobrana integracja pozwala wprowadzić szybko i poprawnie nowe produkty we współpracy z dowolną hurtownią. Nie trzeba martwić się o  ustawienie pliku XML i prace programistyczne. Jeśli kupić odpowiednio przygotowaną integrację, z konfiguracją produktu poradzi sobie także osoba bez specjalnego technicznego przygotowania. Zapomnij o konieczności ustawiania plików XML/CSV/API.

Szybki import produktów nie musi oznaczać konieczności wiedzy programistycznej dla osoby obsługującej proces. Dobrze dobrana integracja pozwala błyskawicznie aktualizować stany magazynowe, aktualizować tylko wybrane opcje produktu. Integracja sklepu PrestaShop pozwala na wygodne zarządzanie narzutem dla produktów, obsługiwanie wielu hurtowni i aktualizowanie tylko wybranych opcji produktu.

Integracja danych w modelu dropshipping

Dropshipping PrestaShop pozwala także na wykorzystywaniu aktualizacji stanów magazynowych u dostawców w sklepie internetowym. W modelu dropshippingu wykorzystywanym w sprzedaży przez internet proces wysyłki towaru przeniesiony jest w pełni na dostawcę. W tym modelu logistycznym sklep internetowy służy jedynie do zbierania zamówień i przesyłania ich do dostawcy realizującego wysyłkę towaru do klienta. Taki model może okazać się bardzo wygodny dla twojego sklepu, ponieważ odciąża z konieczności tworzenia magazynów, przechowywania produktów, pełnego nadzoru nad nimi, przygotowywania wysyłki i osobnego wchodzenia we współpracę z firmami kurierskimi. Aby projekt dropshippingu się sprawdził, musisz mieć pewność, że integracja PrestaShop z hurtownią czy magazynem dostawcy gwarantuje ci pełną aktualizację danych. Wydajna sprzedaż prowadzona może być bowiem tylko w oparciu o realne dane dostępności produktu, szczególnie na przykład w tak gorącym czasie jak ten przedświąteczny. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%