Zamknij
REKLAMA

Elektronarzędzia ogrodowe dla każdego ogrodnika

09:23, 01.04.2022 | Materiał partnera

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami i jest to dobry czas, by sprawdzić nasz sprzęt ogrodniczy oraz zastanowić się, czy nie trzeba wybrać się na zakupy nowych urządzeń, które pomogą nam zadbać o przydomowy ogród. Jakie elektronarzędzia ogrodnicze warto kupić, zanim rośliny wejdą w intensywny okres wegetacji? Dowiesz się tego z naszego dzisiejszego artykułu.

Pielęgnacja żywopłotów i krzewów ozdobnych

Jeśli w naszym ogrodzie dookoła działki rośnie bujny żywopłot z tui, to warto wyposażyć się w markowe nożyce do żywopłotu akumulatorowe, które pozwolą nam nadać mu odpowiedni kształt. Warto w tym miejscu pamiętać, że tuje przycina się przynajmniej kilka razy w roku, dlatego zwykłe nożyce ogrodowe mogą być mało komfortowe w użytkowaniu. Jeśli roślin do cięcia jest bardzo dużo, to bez wątpienia przyda się wydajna piła do żywopłotu w wersji spalinowej lub elektrycznej. Pozwoli ona przystrzyc cały żywopłot w kilka godzin.

Przy przycinaniu niewielkich drzewek i krzewów ozdobnych przydadzą nam się nożyce elektryczne, a jeśli do ścięcia mamy większe drzewo, potrzebna będzie markowa piła łańcuchowa lub pilarka akumulatorowa. Warto pamiętać, że do najgrubszych drzew powinno się stosować urządzenia spalinowe, bo charakteryzują się one większą mocą i szybciej poradzą sobie ze starszymi drzewami.

Na co zwracać uwagę kupując elektronarzędzia do ogrodu?

Jeśli wybieramy rozwiązania akumulatorowe, warto przede wszystkim sprawdzać pojemność baterii. Im będzie ona większa, tym dłużej będziemy mogli korzystać z danego urządzenia. Pamiętajmy, by kupować produkty renomowanych firm takich jak Dedra, które dostać można w sklepie internetowym narzedzia24na7.pl  Znaleźć tam można naprawdę szeroki wybór urządzeń takich jak piła szablasta akumulatorowa czy piła akumulatorowa do gałęzi. Wszystko w bardzo dobrej cenie i bezpieczne zapakowane do wysyłki.

Nie sama wielkość akumulatora jest jednak najważniejsza. Istotne są też takie parametry jak moc, ilość obrotów czy zakres prac danego urządzenia. Warto przed zakupem sprawdzać opinie innych ogrodników, by przekonać się, czy sprzęt zbyt często się nie psuje i nie ma z nich większych problemów. Oczywiście żadne opinie nie mogą być ostatecznym wyznacznikiem, ale pozwolą nam one poznać mocne i słabe strony danej maszyny, a to przyczyni się do zakupu tego najlepszego z naszego punktu widzenia sprzętu.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsze elektronarzędzia nie będą służyły nas przez wiele lat, jeśli nie będziemy ich odpowiednio używać i konserwować. Praca przy deszczowej pogodzie czy cięcie zbyt grubych gałęzi urządzeniami, które nie są do tego przystosowane, mogą prowadzić do szybszego niszczenia i korodowania kluczowych elementów. W przypadku elektronarzędzi ogrodowych niezwykle istotna jest jesienna konserwacja. Wszelkie stalowe elementy niezabezpieczone farbą należy starannie oczyścić ze wszystkich resztek organicznych i zabezpieczyć smarem. Zapobiegnie to korodowaniu w okresie zimowym, gdy elektronarzędzia takie nie są używane.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%