Wczoraj tuż po godzinie 17, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 78-letniej kobiety. Seniorka, zmagająca się z problemami zdrowotnymi i niezdolna do samodzielnej egzystencji, oddaliła się z terenu szpitala, gdzie przebywała z wizytą u męża. Zaniepokojony personel oraz znajomy rodziny, który przywiózł ją do placówki, nie zdołali jej odnaleźć i wezwali pomoc.
Dyżurny natychmiast zadysponował wszystkie dostępne patrole i przekazał ich załogom rysopis kobiety. Już po niespełna 30 minutach od zgłoszenia, dzielnicowi odnaleźli seniorkę, która zdezorientowana pokonywała pieszo trasę w jednej z miejscowości oddalonej około 5 kilometrów od szpitala. Kobieta nie potrafiła logicznie się wypowiadać, była zagubiona i zlękniona. Policjanci udzielili jej pomocy i przewieźli do miejsca zamieszkania, gdzie okazało się, że mieszka samotnie, a dotychczas opiekował się nią mąż, który obecnie jest hospitalizowany.
Z uwagi na brak bliskiej rodziny i nagłą życiową zmianą, funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do zorganizowania kobiecie pomocy. Powiadomiono Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzozowie, który we współpracy z dzielnicowymi rozpoczął procedurę wsparcia. Tymczasowo opiekę nad seniorką przejął zaprzyjaźniony z rodziną mężczyzna, który zadeklarował pomoc do czasu ustalenia stałej formy wsparcia przez instytucje społeczne.
Groźny wypadek. Są ranni, lądował LPR!
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 664694990
Dominikk
22:23, 2025-05-22
87-latek jechał autostradą pod prąd
Dziadka do domu starców w takim wieku.... Morderca na kółkach.
Dziadko
10:20, 2025-03-14
Dyspozytor numeru 112 oskarżony
Dyspozytor medyczny czy operator numeru alarmowego 112.
jol
19:26, 2025-02-07
28-latek zabił partnerkę, potem odebrał sobie życie
Można komentować wtf? Na hej Mielec nie można nic skomentować cenzura.
Wolność słowa
22:47, 2025-02-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz