Zamknij
REKLAMA

74-letni kłusownik zatrzymany. Grozi mu 5 lat więzienia

07:51, 15.04.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Policji w Dubiecku wspólnie ze Strażą Leśną krośnieńskiego Nadleśnictwa Krasiczyn, po raz kolejny zatrzymali kłusownika. Na terenie działek leśnych jak również w miejscu zamieszkania 74-letniego mieszkańca powiatu przemyskiego, ujawnili wnyki. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wspólne patrole policjantów ze Strażą Leśną po raz kolejny przyniosły efekty. W tym przypadku praca policjantów oraz strażników leśnych pozwoliła wytypować i doprowadzić do zatrzymania 74-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego.

Funkcjonariusze ujawnili na terenie działek leśnych należących do mężczyzny metalowe wnyki. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania, zabezpieczono również niebezpieczne urządzenia, które służyły do kłusowania na zwierzynę.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mężczyźnie zarzutu z art. 53 prawa łowieckiego. Mieszkaniec powiatu przemyskiego przyznał się do winy.

Pozyskiwanie zwierząt w ten sposób jest niedopuszczalne i stanowi przestępstwo. Policjanci ustalają czy wcześniej kłusownik nie pozyskiwał w ten sposób zwierzyny. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%