Zamknij
REKLAMA

Rzeszów. Magistrat o wycince drzew przy ul. Dominikańskiej

13:23, 19.10.2021 |
Skomentuj
REKLAMA

W związku z wycinką drzew na ul. Dominikańskiej, przeprowadzoną przez dewelopera, Biuro Prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa dementuje opublikowane w mediach społecznościowych informacje, wprowadzające opinię publiczną w błąd.

Decyzja o wycince drzew, o którą wystąpił deweloper, została wydana 29 października 2020 roku, czyli osiem miesięcy przed objęciem urzędu przez prezydenta Konrada Fijołka. W związku z tym obarczanie odpowiedzialnością za zaistniałą sytuację obecnego prezydenta jest niezgodne z prawdą.   

Fundacja Będzie Dziko w 2020 roku wystąpiła z wnioskiem o uznanie jej za stronę postępowania. Ze względu na błędy formalne złożonego przez fundację wniosku, nie została ona uznana za stronę. Fundacja złożyła zażalenie do SKO, które w maju 2021 r. nakazało uzupełnienie dokumentacji, wskazując bardzo dokładnie, co należy uzupełnić. W związku z tym wystąpiono do Fundacji Będzie Dziko o uzupełnienie wniosku. Fundacja nadal nie uzupełniła wniosku prawidłowo i ponownie nie została uznana za stronę postępowania. 23 września 2021 r. SKO ponownie nakazało uzupełnienie wniosku przez fundację.

W dniu 8 października 2021 r. Fundacja uzupełnia wniosek i 11 października 2021 r. Fundacja została uznana za stronę w postępowaniu. 13.10.2021 r. Fundacja wniosła odwołanie od decyzji o wycince, którą Urząd Miasta Rzeszowa przekazał deweloperowi za pośrednictwem gońca. Jest to procedura szybsza niż dostarczenie decyzji pocztą.

Niestety odwołanie nie zostało odebrane przez dewelopera. Pracownicy tej firmy oświadczyli gońcowi, że mają zakaz odbierania korespondencji, natomiast właściciel był nieobecny.

W sobotę od godz. 7.00 rano wycinka została przeprowadzona przez dewelopera w asyście wynajętej ochrony, pomimo tego, że na miejscu pojawili się przedstawiciele Policji i Urzędu Miasta Rzeszowa, którzy poinformowali, że od decyzji na wycinkę drzew jest odwołanie i w związku z tym decyzja nie jest ostateczna.  

Przedstawiciele Urzędu Miasta zwrócili się do firmy prowadzącej wycinkę, o jej wstrzymanie. Pomimo obietnicy wstrzymania wycinki do poniedziałku 18.10.2021 r., firma nie dotrzymała ustaleń. Po opuszczeniu terenu przez pracowników Urzędu Miasta, drzewa zostały wycięte.

Deweloperowi decyzją została naliczona zgodnie z przepisami prawa opłata za wycinkę w wysokości ponad 100 000 zł. Niestety od 16 grudnia 2016 roku (tzw. Lex Szyszko), opłaty za wycinkę drzew zostały drastycznie zmniejszone i nie powstrzymują działań deweloperów.

Obecnie zmienia się polityka Urzędu Miasta Rzeszowa względem wydawania pozwoleń na wycinkę drzew. Wprowadzamy większy rygor w tym zakresie. Wszystkie wnioski o wycince trafiają na biurko prezydenta, który wraz z pracownikami szczegółowo analizuje te wnioski. Decyzji wydanych wcześniej nie jesteśmy w stanie cofnąć. Prowadzimy dialog z deweloperami, jednak takich działań, jak przy ulicy Dominikańskiej, nie będziemy tolerować i zastosujemy wszystkie możliwe prawnie sankcje.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAZegarki męskie_kreacje_świąteczne - sprawdź na Ceneo
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%