Zamknij

Dodaj komentarz

LM siatkarzy - Cebulj: wychodziło nam dużo fajnych rzeczy

PAP 21:44, 06.01.2026 Aktualizacja: 21:45, 06.01.2026
Skomentuj

W drugiej kolejce grupy D Ligi Mistrzów siatkarzy Asseco Resovia wygrała z SVG Luneburg 3:0 (25:14, 25:15, 25:19) po meczu trwającym zaledwie 75 minut. – Wychodziło nam dużo fajnych rzeczy – powiedział Klemen Cebulj, słoweński przyjmujący zespołu z Rzeszowa.

Dla Rzeszowian to pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji rozgrywek, bowiem na inaugurację przegrali na wyjeździe z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. W następnej kolejce zagrają u siebie z Sportingiem Lizbona.

- Wychodziło nam dużo dobrych, fajnych rzeczy. To jest jeden z takich bardzo ważnych meczów przybliżających nas do awansu z grupy. Też było to fajne przygotowania do Final Four Pucharu Polski. Oczywiście przeciwnik próbował i walczył do końca, ale jak pokazujesz twardą grę przez cały mecz, to ciężko było im wybić nas z rytmu – mówił Cebulj.

Rozgrywający Marcin Janusz stwierdził z kolei, że nie było aż tak zaskakująco łatwo. – Chociaż takie spotkania, które kontrolowaliśmy z tak dużą przewagą nie zdarzały się, a jeśli już, to bardzo rzadko w tym sezonie. I to jest bardzo cenne jeśli nie musimy tracić za bardzo sił, oczywiście szanując każdego przeciwnika – mówił Janusz.

Przyznał, że z takim podejściem jego zespół powinien podchodzić do każdego meczu, a szczególnie do tych, w których Asseco Resovia jest faworytem.

– Jeśli mamy szansę wygrywać sety do czternastu czy piętnastu, to tak róbmy. Nie doprowadzajmy do niebezpiecznych końcówek, bo później jest nerwowo i wiemy, jak to się kończy. Kilka dni temu graliśmy słabo, wcześniej bardzo dobry mecz w Zawierciu, teraz też dobrze. Cały czas to powtarzamy, ale liczymy, żeby w końcu ustabilizować formę, a teraz przed nami finałowy turniej i Puchar Polski – mówił Janusz.

Siatkarze Asseco Resovii w konfrontacji z wicemistrzem Niemiec zdecydowanie dominowali w każdym elemencie, a najbardziej w ataku. Praktycznie nie mylił się wybrany MVP Karol Butryn, który skończył 16 na 19 akcji.

- Bardzo dobrze weszliśmy w to spotkanie i to było kluczowe. Pokazaliśmy od razu, że jesteśmy lepszą drużyną i nie pozwolimy rywalom wywieźć punktów – przyznał Butryn. (PAP)

rm/ bia/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu hej.rzeszow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%