Zamknij
REKLAMA

Rzeszów: Prace wykończeniowe w nowej szkole

11:52, 15.07.2022 | .
Skomentuj fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
REKLAMA

Budowa nowego zespołu szkolno-przedszkolnego przy ul. Kwiatkowskiego jest już na ukończeniu. W budynku i jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe.  

Wszystkie prace są wykonywane zgodnie z założonym harmonogramem i obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023.

Aktualnie w budynku i w jego otoczeniu trwają prace wykończeniowe. Pomieszczenia wewnętrzne są już pomalowane i aktualnie trwa ich sprzątanie. Na sali gimnastycznej kończona jest posadzka.

Na zewnątrz trwa zagospodarowanie terenu, układanie kostki, budowa ogrodzenia, oświetlenia, przygotowanie bieżni oraz boisk. Montowane są także zewnętrzne trybuny. 

Niezależnie od robót budowlano-wykończeniowych rozstrzygane są kolejne przetargi na wyposażenie budynku, które jest sukcesywnie zamawiane i dostarczane. Pod koniec lipca gotowa będzie kuchnia.

Zespół oświatowy na osiedlu Drabinianka to nowa szkoła podstawowa i przedszkole. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków. Inwestycja jest warta 39 mln zł. W części szkolnej zaprojektowano cześć sportową, na którą składa się: duża hala sportowa (o powierzchni ponad 780 m kw) z zapleczem szatniowo-sanitarnym i magazynowym, sala fitness (o powierzchni ponad 158 m kw) oraz siłownia (około 55 metrów kwadratowych).

W obiekcie będzie znajdowała się m.in. aula do organizacji występów teatralnych, tanecznych czy koncertów, stołówka, kuchnia, biblioteka z mediateką, 7 pracowni z zapleczem dydaktycznym (w tym pracownia biologiczna, fizyczno-chemiczna i plastyczna), 3 sale komputerowe, 4 sale do nauki języków obcych, 6 sal lekcyjnych, 7 sal do nauki wczesnoszkolnej, gabinet higienistki i pedagoga oraz 3 świetlice.

Na zewnątrz, na dziedzińcu szkoły, zaprojektowano 2 place zabaw dla dzieci przedszkolnych oraz dla dzieci z nauczania wczesnoszkolnego. Będzie także kompleks sportowy, w skład którego wejdą: duże boisko z trzytorową bieżnią, boisko wielofunkcyjne do siatkówki, koszykówki i skocznia w dal.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%