Zamknij
REKLAMA

Inspekcja Transportu Drogowego z nowym oddziałem

10:55, 19.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Inspekcja Transportu Drogowego uruchamia nowy oddział w Nisku. Placówka zacznie działać we wrześniu.

O szczegółach poinformowali podczas konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Rafał Weber, główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, starosta powiatu niżańskiego Robert Bednarz i podkarpacki wojewódzki inspektor transportu drogowego Jarosław Skolik.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber podkreślił, że natężenie ruchu na polskich drogach jest bardzo duże i dlatego należy zrobić wszystko, żeby zadbać o bezpieczeństwo kierowców.

– Dlatego podjęliśmy decyzję o tym, aby uruchomić tutaj oddział zarówno Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, jak i oddział Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Wojewódzcy inspektorzy będą mieli za zadanie prowadzić kontrolę pojazdów ciężkich i autobusów na drogach krajowych, które prowadzą przez północną część Podkarpacia. Tą główną osią jest droga Via Carpatia” – powiedział wiceminister.

W oddziale zostanie zatrudnionych 14 osób: 6 pracowników w Wydziale Weryfikacji Świadectw Kierowcy Biura Transportu Międzynarodowego GID oraz 8 inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Drogowego.

Inspektorzy z oddziału w Nisku zostaną wyposażeni w 3 furgony wraz ze specjalistycznym sprzętem kontrolnym oraz 1 samochód osobowy. Będą realizować działania kontrolne w obszarze ciężkiego transportu, ze szczególnym uwzględnieniem kontroli wrażeniowych pojazdów. Działania będą prowadzone między innymi w punktach kontrolnych na trasie S19 oraz na drodze krajowej nr 77.

Dotychczas w ten rejon dysponowane były patrole z Rzeszowa, co wiązało się z co najmniej godzinnym czasem przejazdu. Po uruchomieniu oddziału Inspekcja będzie mogła objąć rejon stałymi, cyklicznymi kontrolami.

Główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur dodał, że pracownicy Biura Transportu Międzynarodowego będą weryfikować poprawność świadectw kierowców. Podkreślił, że w pierwszym półroczu 2022 r.  ITD wydała ponad 46 tys. świadectw dla kierowców, a w obrocie prawnym (wg stanu na 30czerwca br.) było prawie 149 tys. takich świadectw.

– Trzeba je weryfikować, czy są aktualne, czy kierowcy spełniają odpowiednie warunki, badania. To wpływa na bezpieczeństwo w transporcie drogowym” – powiedział szef GITD.

Głos zabrała również wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

– Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań do pomyślnego zrealizowania inwestycji, mającej szczególne znaczenie  dla bezpieczeństwa na naszych podkarpackich drogach. Cieszę się tym bardziej, że pojawiają się w związku z tym nowe miejsca pracy – powiedziała.

Podkarpacki wojewódzki inspektor transportu drogowego Jarosław Skolik dodał, że obecnie w WITD Rzeszów pracuje 39 inspektorów. – Kolejni pracownicy to znaczące wsparcie. Skupimy się na kontroli prawidłowości przewozu rzeczy osób oraz na ochronie dróg przed ich degradacją. Będziemy reagować na sygnały wpływające od mieszkańców – mówił szef Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%