Zamknij
REKLAMA

Osłabiony niedźwiadek trafił do ośrodka rehabilitacji w Przemyślu

11:53, 11.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Osłabiony i wycieńczony roczny niedźwiadek trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu (Podkarpackie). "Od kilkunastu godzin jest pod stałą opieką weterynaryjną" – powiedział we wtorek PAP lekarz weterynarii ośrodka Jakub Kotowicz.

Jak zaznaczył, "w poniedziałek pracownicy nadleśnictwa Ustrzyki Dolne powiadomili ośrodek, że w Teleśnicy w Bieszczadach do zabudowań podchodzi młody, około roczny niedźwiadek".

"Wyglądał na osłabionego i wycieńczonego. Miał kłopoty z utrzymaniem równowagi. Zataczał się. Sprawiał wrażenie, że jest chory" - mówił Kotowicz.

Przed przybyciem pracowników ośrodka leśnicy odłowili zwierzę. "Aktualnie przebywa w naszej placówce. Został poddany szczegółowym badaniom. Jego stan jest poważny" - dodał Kotowicz.

Według weterynarza "trudno wyjaśnić przyczyny pojawienia się niedźwiadka w pobliżu domostw w Teleśnicy". "Normalnie w styczniu powinien on spać snem zimowym w gawrze" - wyjaśnił.

W pobliżu jego odłowienia - zauważył Kotowicz - nie stwierdzono śladów innych niedźwiedzi. "Być może zbudził go głód, a może choroba. To wyjaśnią badania" - stwierdził.

W przemyskim ośrodku leczone są ptaki i zwierzęta z całej Polski. Dominują bociany, które spędzają tam zimę. Do tej pory wśród pacjentów były cztery niedźwiedzie.

Działający jako fundacja non-profit Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu powstał na początku lat 90. ubiegłego wieku. Utrzymuje się ze wsparcia darczyńców. (PAP)

Autor: Alfred Kyc

kyc/ lena/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMABiżuteria i zegarki - porównaj na Ceneo
0%