Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:12, 30.01.2023
W Muzeum - Zamku w Łańcucie dobiega końca dwumiesięczna, tradycyjna przerwa w zwiedzaniu rezydencji, spowodowana pracami porządkowymi i konserwatorskimi. Rozpoczęcie nowego sezonu turystycznego zaplanowano na środę 1 lutego br.
12:27, 30.01.2023
Kiedy powinna nam się zapalić lampka, że może warto zgłosić się do chirurga naczyniowego? Czym jest miażdżyca i czy można jej uniknąć, a także jak zaplanować zdrową dietę dla całej rodziny, korzystając z bezpłatnych porad online – na te i inne pytania odpowiadali eksperci podczas pierwszego spotkania Klubu Pacjenta organizowanego przez Fundację „ Z sercem do Pacjenta” we współpracy z POW NFZ. W pierwszym spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, kolejne planowane są już wkrótce.
14:22, 25.01.2023
Kryzys uchodźczy związany z wojną w Ukrainie dotknął szczególnie kobiety w ciążyi matki małych dzieci, a co za tym idzie, postawił nowe wyzwania polskiemu systemowi opieki okołoporodowej i laktacyjnej. Aby odpowiedzieć na te wyzwania, Fundacja Bank Mleka Kobiecego przy wsparciu UNICEF, realizuje specjalny projekt.W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie (USKw Rzeszowie), matki dotknięte kryzysem, które są w okresie okołoporodowymi laktacyjnym, mogą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 15:00, liczyć na wsparcie doradczyni laktacyjnej, psychologa, neurologopedy i fizjoterapeuty. 
11:22, 23.01.2023
Uroczystym apelem rozpoczęto ceremonię przekazania obowiązków dowódcy w 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. 20 stycznia 2023 roku ppłk Marcin Samburski oficjalnie zakończył służbę jako dowódca 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich i przekazał obowiązki swojemu następcy. Nowym dowódcą jednostki został ppłk Michał Kędra. 
11:28, 18.01.2023
Wędrując po górach zawsze należy korzystać wyłącznie z oznakowanych szlaków turystycznych i tras narciarskich - przypomina naczelnik bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Szczurek. W trakcie wycieczki zawsze musimy orientować się w terenie - zaznacza.
REKLAMAAparaty fotograficzne - zobacz na Ceneo
11:11, 16.01.2023
LPP Logistics oficjalnie uruchomiło nowe Fulfillment Center w Jasionce k. Rzeszowa. Nowa inwestycja zlokalizowana w gminie Trzebownisko zwiększy wydajność logistyczną spółki, wspierając dystrybucję przesyłek e-commerce zarówno krajowych, jak i na rynkach zagranicznych. Magazyn o łącznej powierzchni 69 tys. mkw. i możliwości składowania do 7 mln sztuk produktów został wyposażony w systemy z zakresu automatyki, zapewniając obsługę do 100 tys. zamówień dziennie. Nowy obiekt spełnia wymagania certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, dzięki czemu gwarantuje komfort użytkowania oraz wydajności, uwzględniając jednocześnie rozwiązania wspierające ochronę środowiska.
12:11, 10.01.2023
Nad systemem, który skróci drogę startową samolotów pasażerskich pracuje obecnie Piotr Bieńkowski, student Politechniki Rzeszowskiej pierwszego roku na kierunku lotnictwo i kosmonautyka. Projekt może wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa podczas startu samolotu.
12:19, 07.01.2023
W Rzeszowie po raz pierwszy zagości TEDx. Inspirujące spotkania i dyskusje, szczegółowe zrozumienie kryzysu klimatycznego i wypracowanie najbardziej sensownych działań służących Ziemi – to cel TEDxRzeszow Countdown organizowanego przez WSIiZ pod hasłem „Klimat to ludzie”. Spotkajmy się 24 stycznia i porozmawiajmy o klimacie!
13:03, 05.01.2023
W Jasionce, w siedzibie RARR zostało podpisane porozumienie, którego celem jest stworzenie wyjątkowego inkubatora wspierającego ukraińskich przedsiębiorców. Porozumienie podpisało kilkanaście podmiotów z terenu Podkarpacia – samorządów, uczelni, instytucji okołobiznesowych – w tym Agencja Rozwoju Przemysłu, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Politechnika Rzeszowska i Uniwersytet Rzeszowski. Pomysł powołania do życia otwartego inkubatora wyszedł od marszałka województwa Władysława Ortyla, jako forma wsparcia dla ukraińskich firm, których działalność została utrudniona lub przerwana z powodu toczącej się wojny. W spotkaniu wzięła także udział Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
13:06, 04.01.2023
Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie wykonywane są właśnie podziemia nowej hali sportowej. Budynek za prawie 12 milinów złotych ma być gotowy w połowie przyszłego roku.  
REKLAMADla dziecka na Ceneo
10:57, 28.12.2022
Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej z radością informuje, że pod koniec grudnia br. zakupiło słusznych rozmiarów komodę kolbuszowską.
11:03, 19.12.2022
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP wspólnie z firmą Volkswagen Financial Services kontynuują pomoc dla strażaków ochotników. Do wybranych 10 jednostek trafiło bezpłatnie 10 samochodów marki Volkswagen. Pojazdy przez najbliższe 6 miesięcy będą wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów. Wśród jednostek jest OSP Krzeszów (pow. niżański).
14:19, 14.12.2022
- Dziś oficjalnie oddajemy do użytku najnowocześniejszy w Europie a być może i na świecie basen. Wierzę, że na tym obiekcie, pod okiem wspaniałej kadry, wychowają się przyszli mistrzowie – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
16:08, 12.12.2022
Kolejna inwestycja drogowa na Podkarpaciu została oddana do użytku kierowców. Mowa o nowym rondzie w Krzeszowie, w powiecie niżańskim, które połączyło drogę wojewódzką nr 863 z drogą powiatową nr 1069R.
12:56, 07.12.2022
Place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie zostaną doposażone w nowe urządzenia do zabawy. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na ich dostawę.
REKLAMACzyste powietrze - porównaj ceny